Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudnám abbahagyni a...

Hogy tudnám abbahagyni a parázást?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kezdem a kilencedik évfolyamot, egy két tanítási nyelvű sakközépiskolában. Egyetlen barátom sem jött velem, sem ismerősöm, és előreláthatólag csak velem nem jön senki, mindenki mellett lesz ismerőse, és eléggé félek, hogy nem tudok majd beilleszkedni. Jelenleg ez a kisebb 'problémám' mert vélhetőleg utolsóként vettek fel, azaz mindenki jobb tanulmányi eredményekkel érkezett. Nagyon félek, hogy az osztály legrosszabb tanulója leszek, mert főleg a reál tantárgyakkal vannak gondjaim. Elhatároztam, hogy mindent beleadok, és ha más nem, azokból a tantárgyakból jeleskedem, amik mennek, de még így is nagyon sokat stresszelek ezen. Elég sok álmomba szidásokat kaptam a volt matektanáromtól, irodalomtanáromtól, hasonlók, hogysemirekellő vagyok, és ezelőtt is minden önbizalmam a romokban hevert, úgy érzem képtelen leszek jobban teljesíteni. Ezt hogy tudnám legyőzni, hogy legalább ne úgy álljak a dologhoz, hogy 'ajj, ez úgyse megy'?

2014. aug. 6. 14:15
 1/4 A kérdező kommentje:
*szakközépiskolában
2014. aug. 6. 14:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok ,mint te.

Csak én gimibe megyek ,és nem tudom ,hányadikként vettek ,fel de biztos nem voltam az elsők közt. Egyetlen ismerősöm sem lesz ,és plusz koleszes is leszek..

Ne aggódj! Tanulni tudsz ,ha nem lustálkodsz azzal nem lesz gond :) ,az emberek közt meg ha ismerik egymást az nem gond , attól nem fog mindenki külön csapatot alkotni ,valahova befogsz illeszkedni. Már jó párszor váltottam sulit ,és több-kevesebb ember közé bekerültem!


Felvettek ,elérted a szintet ,ha tanulsz ,lehetsz a legjobbak között! Állj úgy hozzá ,hogy bejutottam ,eddig sikerült, ezután is fog!

2014. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tanulás miatt ne aggódj. A felvételi pontszámok semmit nem jelentenek. Anno engem másodiknak vettek fel gimibe és az osztály legrosszabb harmadában voltam végig, sokan voltak, akik utánam jöttek a rangsorban, de sokkal jobb tanulók voltak, mint én.
2014. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Melyik iskolába kezdesz? :)
2014. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!