Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az egyházi...

Mi a véleményetek az egyházi iskolákról?

Figyelt kérdés
Nehéz oda bekerülni? Nem túl szigorúak a tanárok? Jók az ilyen sulik?
2014. aug. 7. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Iskola függő, de szerintem tovább mélyítik a szakadékot az oktatásban már értem azokra az iskolákra ahol nagyon komolyan veszik az egyházi dogmákat. Például az egyik szakközépiskolát átvette a katolikus egyház és ugye emiatt hittanoktatást kötelezővé tették, évnyitókor és egyéb iskolai ünnepélyeken minden ilyen vallásos maszlagok felolvasása stb. Szerintem az ilyenekkel csak még távolabb kerülünk attól, hogy végre innováció menjen végbe a magyar oktatásba és a sok bigott nézettel szemben végre a kreatív, tudományos látásmód kerüljön előtérbe (pl. angolszász oktatási modell mintájára).
2014. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy nincs Isten.
2014. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Értelmesebb emberek jönnek ki onnan, hülyéket nem küldenek oda, DE ott pedig meghülyítenek. Igaz középsuliban nem, de általánosban még inkább, ahol rád kényszerítik kisgyerekként a vallást, amit nem tudsz befogadni. Ami lényegében egy ósdi all-in-one törvénykönyv a törvények nélküli világból (ne ölj és társai) amivel rendet próbáltak teremteni. De ma már rend van (már ahol), ennek ellenére még mindig ezt a marhaságot tanítják. Szóval szerintem visszább kellene venniük a beszélő kígyós baromságaikkal.
2014. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyházi iskolába járok, de sose voltam vallásos és még jópáran így vannak ezzel nálunk. Persze már én is rohadtul unom a hittant meg lelki napokat, de hittanon tanulok vmi mást vagy házit csinálok, a lelki napokra meg ott vannak a szülői igazolások.
2014. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!