Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n hány pontot kellene...

Az ELTE-n hány pontot kellene elérnem hogy felvegyenek a matek-földrajz tanár szakos részére?

Figyelt kérdés
és hogy jól tudom hogy oda nem kell emelt szintű értségi kötelezően ?és hogy milyen tantárgyaim lennének itt ?

2014. aug. 10. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan nyilván nem tudja megmondani senki. Azonban érdemes megnézned az elmúlt 2 év ponthatárait. Utána, hogy melyik évben hányan jelentkeztek, ebből mennyi első helyen. Bár a keretszám sztem nagyon nem változott, de nézd azért meg azt is. Ebből látható, hogy kb mik a tendenciák. Amikor majd jelentkezel nézd meg, hogy akkor hányan jelentkeztetek és a létszámot és akkor egész jól meg lehet saccolni sztem.

Bár ettől függetlenül személy szerint én akkor lennék nyugodt, ha az előző évinél legalább 50 ponttal többet szedtem össze, annyival már ritkán emelik.

2014. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia! :)

Nincs kötelező emelt szintű érettségi, viszont pl. matekból ha teheted, járj emelt szintű faktra, mert egy sima középszinttel nagyon nehéz lesz a matek szak :) Idén 23 fő jelentkezett földrajz - matematika tanárnak, melyből 10 embert vettek fel. 308 pont kellett, tavaly 304, és ahogy az előző is írta, ha kb 50 ponttal több pontod lesz, mint az idei, nagy eséllyel benn vagy! Matek részről ugyan nem tudok nyilatkozni, mert földrajz bsc-s vagyok, de föcin ásványtan, kőzettan, népesség- és településföldrajz, csillagászati földrajz...stb tárgyak vanna, itt megtalálhatod a tantervi hálókat, ahol az összes le van írva: [link]

Remélem valamennyit segítettem!:)

2014. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
És ha van még kérdésed az ELTE-TTK-val vagy a TKK-val kapcsolatban, nyugodtan írj privátban! :)
2014. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm !
2014. aug. 11. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!