Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most fogom elkezdeni utolsó...

Most fogom elkezdeni utolsó évemet szakközépben és nem tudom eldönteni, hogy az eltére menjek földrajzra vagy Gödöllőre természetvédelmi mérnöki szakra. Szerintetetk hova érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 1. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ezekből kell választani egyértelműen a természetvédelmi mérnök, de őszintén egyik sem piacképes diploma.
2014. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg inkább Föci ELTE, több lehetőséged lesz szakosodni, Msc-re menni
2014. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha az Eltére mennék ott tovább tanulnék geográfus msc-n geoinformatikus szakirányon.
2014. aug. 1. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A SZIE MKK ahol a természetvédelmi mérnök képzés van egy elit kutatókar, az ELTE pedig egy elit kutatóegyetem, tehát egyik választás sem rossz.


A természetvédelmi mérnök képzésben több a biológia-ökológia, a földrajznak pedig kb. fele természetföldrajz fele gazdasági és politikai földrajz.


Mindkettőre többféle MSc, és utána PhD is építhető.


A természetvédelmi mérnök mellett szól, hogy jelenleg keresettebb-gyakorlatiasabb és már a képzés során kapcsolatokat építhetsz ki a leendő potenciális munkaadóiddal. A föci mellett szól, hogy több olyan alapozó tárgyat tanulsz, ami sok más szak későbbi elsajátítását segítheti.

2014. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még mindig gondolkodom, hónapokig úgy voltam vele, hogy föcire megyek, de aztán elkezdtem más szakokat is keresni és megtetszett a természetvédelmi mérnök is és ezzel talán az elhelyezkedés is könnyebb. Viszont legalább még van időm egy kicsit gondolkodni.
2014. aug. 2. 18:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen eséllyel lehet elhelyezkedni ezekkel a diplomákkal?
2014. aug. 4. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
BSc-s diplomával amúgy sem könnyű, annyira emlékszek egy felvi-s cikkből, hogy a föci BSc-vel csak minden második ember talál olyan munkát, amihez diploma kell. A természetvédelmi mérnök szerintem azért jobb, mert így sokkal több MSc-re mehetsz majd, nem kell annyi tárgyat pótolnod, mintha föciről mennél tovább.
2014. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!