Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Természetvédelmi mérnöki/körny...

Természetvédelmi mérnöki/környezetmérnöki szakon milyen főbb tantárgyak vannak?

Figyelt kérdés

Miben különböznek ezek a szakok?

Mit csinál egy környezetmérnök/természetvédelmi mérnök?

Hol lehet elhelyezkedni ilyen végzettséggel?

Sok kémiát, fizikát tanulnak ?



2014. aug. 10. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik környezetvédelemmel a másik természetvédelemmel foglalkozik.


A természetvédelem konyhanyelven, nem igényesen de célratörően megfogalmazva a természet védelmét szolgálja, tehát életközösségek (társulások), fajok, azok populációinak védelmét szolgálja. Az élőt védi, élőhelyet állít helyre, populációk egyedszámait növelik akár az eredeti élőhelyükön akár onnan kiemelve őket.

Gondolom sok-sok növény- és állatfajt kell tudniuk felismerni, jellemezni, tulajdonságaikat tudni, sok biológiájuk lehet.


A környezetvédelem pedig a környezet védelmét szolgálja, az ember körülvevő tényezők, az élőre ható tényezők minőségének megóvását. Így a levegő, a víz, a talaj minőségének védelme tartozik ide, az erre hatást gyakorló hulladékkal való gazdálkodás, a zajvédelem, rezgésvédelem.


Természetvédelem se létezhet környezetvédelem nélkül, mert hiába tiltott az adott faj vadászata, hiába van élőhely biztosítva és hiába van prédaállat, hogyha fertőzött a talaj, mérgező a víz és a levegő.


Fentieknek megfelelően környezetmérnök szakon kevesebb a biológia meg a fajjellemzés (van, ahol alig van). Van viszont levegőtisztaság-védelem, zaj-, rezgésvédelem, vízminőségvédelem, szennyvíztisztítás, hulladékgazdálkodás stb. meg sok tölteléktárgy. :D



Gondolom jobb helyeken sok kémia van. Azért írom, hogy jobb helyeken, mert szívatásnak tűnhet de a szakma megértéséhez kell. Nincs levegőtisztítás vagy szennyvíztisztítás kémia nélkül, de a szennyeződések terjedésének megértéséhez is kell.

Fizika gondolom természetvédelmi mérnöki szakon kevesebb van.



De szerintem egyértelmű, mi a természet és mi a környezet és az ezek védelme az ezeknek a védelme.



Hogy hol lehet elhelyezkedni? Hát sajnos nem túl sok helyen. :/

2014. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt :)

Én úgy hallottam hogy földrajz szakkal is ellehet helyezkedni pl nemzeti parkoknál vagy olyan helyeken ahol természetvédelemmel, környezetvédelemmel foglalkoznak, ez mennyire igaz?

Tetszik ez a terület, csak sajnos nem vagyok jó barátságban a kémiával. A földtudományról is ezért mondtam le, pedig nagyon érdekelt/érdekel a geológia.

Földrajzól fogok emelt érettségizni, szeretnék ebben az irányban tovább menni.

2014. aug. 10. 19:18
 3/6 Plewis93 válasza:
45%

Én Környezetmérnök szakos hallgató vagyok az Óbudai Egyetemen.

És igen egy nálunk alapból szakmai részen kezdünk micro majd teljes biológiával, geológiával, földtani ismeretekkel. Később jönnek a fent sorolt levegő,víz,sugárzás védelem és azokon kívül pedig a szakosodásodtól függően nagyon sok minden( pl: nálunk könnyű ipari van így csomagolás és gyártás technológia)

De mivel mérnöki szak ezért nagyon sok matek, és fizika van. Emellett mechanika és műszaki rajz.

Viszont elhelyezkedés elég sokszínű. Mehetsz szeméttelepre vagy víztisztítóba de akár cégeknek is dolgozhatsz vagy az önkormányzatnak.

Átlagosan fél év alatt helyezkedsz el és a kezdő fizetés nettó 150 ezer.

2014. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2014. aug. 24. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

A SZIE MKK-n mindkét szakot magas szinten művelik és oktatják.

Vannak hasonló, sőt azonos tárgyak a két szakon (például biometria, ökológia), de a természetvédelmi szakon több a biológiai tartalmú tárgy, a környezetmérnökin pedig több a kémia, földtudomány jellegű ismeret.

2015. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
műszaki rajz mennyire sok van illetve mennyire nagy hangsúly van rajt? Érdekel ez a szak, de a rajztudásom tényleg 0. :(
2018. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!