Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mondjam meg az ofőmnek,...

Hogyan mondjam meg az ofőmnek, hogy nem akarok szalagavatózni?

Figyelt kérdés

Rendes nő, de ez a szalagavató a dilije - tavaly nem volt 25000 ft-om egy osztálykirándulásra, és akkor is az volt az első, hogy "jaj, és jövőre, ha szalagavatód lesz?"

Azon kívül, hogy le vagyunk égve (apa munkanélküli, engem meg most húztak el a forgalmin, és ugye az se 2 fillér), párom sincs és nem is akarok szerezni, és ráadásul apukám se tud jönni, pedig nálunk szokás, hogy a fiúk az anyjukkal, a lányok az apjukkal táncolnak egyet. Elmennék a szalagavatóra, benne vagyok az osztálytáncban is (nem kosztümös), csak a r.hadt keringőt ne kellene!

Szerintetek mondjam meg neki őszintén - kockáztatva, hogy le fogja húzni a pontvivő jegyeimet (de, igen, le fogja.) - vagy játsszam el, hogy lelkesedek, aztán szerezzek papírt valami betegségről/ sérülésről? Vagy sérüljek le igazából? (egy kificamított bokát mondjuk bevállalnék a jó ügy érdekében)

L


2014. aug. 13. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

azt se tudod még, mikor lesz, de azt már tudod, hogy a munkanélküli apukád akkor nem tud menni.

Nem kell kifogás, ha nem akarsz, nem mész.

2014. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a szalagavató és nem is kötelezhetnek hogy elmenj. Szépen állj oda az ofő elé és mondd meg neki hogy se pénzed, se kedved nincs.
2014. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már a hely is le van foglalva, ha nagyon érdekel, nov. 15-én lesz, apa pedig nov. 12-re van kiírva térdműtétre.

Mondanám, de nagyon félek, hogy lerontja a jegyeimet, mással is csinált már ilyet, amikor valami nagyon nem tetszett neki. Nem használ pl. javítókulcsot, nem pontoz, van, hogy még H csoport is van, az oszlopban az első emberre ránéz, és tulajdonképpen neki adja a feladatot. Ettől még jól megtanítja az anyagot, csak hát...

2014. aug. 13. 09:17
 4/9 anonim ***** válasza:
"Nem akarok szalagavatóra menni, mert nem engedhetjük ezt meg magunknak, és otthon sem erőltetnék."
2014. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el neki őszintén. Az anyagi helyzetet és apukád műtétjét is. Ha nem egy idióót akkor meg fogja érteni.
2014. aug. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon félek, hogy lerontja a jegyeimet, mással is csinált már ilyet, amikor valami nagyon nem tetszett neki."


- Ezt gondolom, az illetőtől hallottad. Tudod, azért mi tanárok nem vagyunk olyan szörnyű emberek, mint amennyire néha annak tűnünk.

2014. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

de keringőzni nem kötelező.. ha benne vagy az osztály táncba akkor már nem maradsz ki programból.

azért a keringő tényleg elég sok kiadás... tánctanár, ruha bérlés.. stb


ha kificamítod pont szalagavató előtt a bokád az feltűnő lenne

2014. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kognitív disszonancia: amikor valamilyen új információ vagy tapasztalat ellentmond a korábbi elképzeléseknek vagy ismereteknek, akkor disszonanciát, belső feszültséget élünk át. Ez a disszonancia szorongáskeltő állapot, melyet csökkenteni igyekszünk.


Mivel? Hazugsággal, kifogásokkal...

2014. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, hogy tanárként egy tanár mellé állsz, mert te nem csinálnál ilyet... De hidd el, ő csinál. Nem egy emberrel, kb. mindenkinek az osztályból volt már vele konfliktusa, és olyankor "furcsamód" leromlottak a magyarjegyei. Már szóvá se tesszük. Ha nem pontvivő év lenne, nem is érdekelne.

Az a gond, hogy nem vagyok benne biztos, hogy megérti-e, mert nagyon rá van kattanva, és az osztálytársaim jómódúak, úgyhogy meg lesz győződve, hogy csak kifogásokat keresek, mint az utolsó válaszoló is (nekem legalább is ez jött le).

A válaszokat köszönöm? :)

2014. aug. 14. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!