Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptembertől kezdem a germani...

Szeptembertől kezdem a germanisztika szakot, de már első félévben szeretnék felvenni minort (holland). Így kb.40 kreditet kéne teljesítenem. Az elsőre nagyon sok lenne, és inkább ne, vagy merjek egyből minort felvenni?

Figyelt kérdés
Szorgalmas vagyok,csak hajlamos vagyok túlstresszelni dolgokat.
2014. aug. 14. 18:31
 1/4 pokiloki ***** válasza:
46%
Hát szerintem nem. Attól h középsuliban jó voltál.... az egyetem egy másik szint , viszont a germanisztika nem nagy szak , inkább büfészak csak így meg lehetne próbálnod , de csak a 2. félévben. Elsőben durva lenne. De az a lényeg h elején vedd majd fel , mert ennél a szaknál pont fordítva van minden. Az eleje könnyű de a diploma fele nehezebb lesz a vizsga is
2014. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló, azt szeretném kérdezni, hogy mitől büfészak a germanisztika? Az, hogy nem több százan járnak oda, miért tenne büfészakká bármit is? Csak mert a válaszodból úgy jött le, hogy a felvettek létszáma meghatározza a szak büféségét.


Kérdésre válaszolva, saját és ismerőseim tapasztalata alapján, az első félévben mindenki kicsit rosszabbul teljesít, mint azt remélné. Érthető, hisz új a rendszer, te választod meg, mikor vizsgázol, mennyi tárgyat veszel fel, a kezdeti lelkesedés miatt képes az ember túlzásba esni. Más, hogy középiskolában hogy felelsz azok előtt a tanárok előtt, akik kvázi láttak téged felnőni, és más vizsgázni egy olyan ember előtt, akinek bizonyára fogalma sincs rólad és nincs rád tekintettel. Ki kell tapasztalni, melyik tanár milyen, és míg nem jössz rá, addig sajnos esélyesebb, hogy a vártnál kicsit rosszabbul teljesítesz.

Ebből kiindulva, szerintem első félévben a főszakodra koncentrálj, igyekezz belerázódni az egyetemi életbe, és aztán kezdj csak neki a minorprogramnak.

2014. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom,hogy eleinte nehéz beleszokni,én is attól félek,hogy sok lenne ez hirtelen,de a 2.félév nehezebb lesz,mint az 1.Szerintem akkor se járnék vele jobban.

Nem tudom,mennyiben fogja megkönnyíteni a dolgomat,de kis egyetemre fogok járni,ismerni fognak a tanárok,31-en leszünk a szakomon,úgyhogy én reménykedek benne,hogy tekintettel lesznek ránk,és kicsit hasonló lesz a középiskolához.

2014. aug. 15. 10:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor te a Károlyira fogsz járni (KRE)
2014. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!