Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért kell ennyire lehúzni a...

Miért kell ennyire lehúzni a néderlandisztikát?

Figyelt kérdés

Itt most komolyan ennyire sok troll van, vagy tenyeg ennyire haszontalan lenne ez a szak?

Es ha valaki tolmacs szeretne lenni es meg parositja is egy masik nyelvvel akkor sem eri meg?

Orulnek ha nederlandisztikas hallgatok is irnanak, de a"mekizesre" is fel vagyok keszulve. :D

Szeretnek egy tisztabb kepet kapni errol a szakrol, es elore is koszonom a HASZNOS valaszokat!



2014. jan. 29. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy "kis" szak-

Nem olyan sokan járnak oda

2014. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Kinek van baja? Ez a szak abszolút nem is szokott téma lenni, pedig olvasom én is itt a kérdéseket majdnem minden nap.
2014. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Igazából az egész szaknak nincs sok értelme. A hollandok általában iszonyatosan jól beszélnek németül és angolul is. Tolmács pedig szerintem olyan személy legyen, aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet. Azt pedig nem egy nagyfejű bőcsész professzor tudja megtanítani az embernek, hanem az élet.

Habár ez még mindig egy fokkal jobb szak, mint az anglisztika. Na az tényleg Meki.

2014. jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet"


Ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy nem csak a nyelvtudástól függ az, hogy valaki tud-e jól fordítani/tolmácsolni. Van egy csomó más kompetencia is, amit tanulni kell/lehet, és nem is mindenki képes rá.

2014. jan. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!