Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondjuk a nulláról mennyi idő...

Mondjuk a nulláról mennyi idő alatt lehet felkészülni emelt biológia és kémia érettségire? A legrövidebb idő alatt?

Figyelt kérdés
Heti egy magánórával,és minden nap tanulással.Nem azt mondom,hogy éjjel-nappal,de tételezzük fel,hogy minden egyes nap van rá 5-6órám.
2014. febr. 5. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
ha most elkezded szerintem még időben vagy a májusi érettségire!!!!!
2014. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
komolyan gondolod,hogy kb 2 és fél hónap alatt a májusi érettségire fel lehet készülni a nulláról? mármint minimum 80%-ra kell írnom, de persze a cél minél nagyobb százelék. a baj,hogy már nincs sok idő jelentkezni,szóval nem tudom,hogy jelentkezzek-e a májusira. komolyan mondod? tapasztalat,vagy miből gondolod,hogy lehetséges?
2014. febr. 6. 00:08
 3/9 anonim ***** válasza:

minden egyes nap van rá 5-6 órád, ez elég nagy előnyt jelenthet, biológiához és kémia feléhez csak hátsó kell leülni és beverni az anyagot, amivel gondod lehet az a számolás, nekem pl. az a legnagyobb kihívás mert nem megy túl jól, de igyekszem.

amúgy mitől tartasz, hogy feleslegesen kidobod a pénzt rá vagy a kudarctól?

2014. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

felesleges pénz kidobástól, félre ne érts,ha nekem lenne rá 40 ezrem én kifizetném,de még 20 éves vagyok és szüleim pénzelnek, nem hiszem,hogy nagyon örülnének ennek , lehet csak bioszra jelentkezek be,bár most nagyon bizakodó lettem,hogy azt mondtad sikerülhet.

amúgy bioszból is van számítás? :D le vagyok maradva :D

2014. febr. 6. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
ja ja értem, így azért más, te tudod hogy mennyire sürgős a dolog neked, ha nem bánod hogy ki kell hagynod egy évet (ami egyébként nem katasztrófa) akkor természetesen ne kockáztass, viszont egyet szerintem mindenképp csinálj meg most, főleg biológiával kapcsolatban ne legyenek kétségeid, és igen van benne számítás a genetikában, de az nem vészes!!!!!
2014. febr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hát már eddig is kihagytam egy évet, ezért sürgős lenne, elég rossz ,hogy megint ki kell hagynom egy évet :/ de nem merem azt mondani a szüleimnek,hogy mindkettőre fizessenek be,mert nem tudom,hogy képes lennék-e felkészülni ennyi idő alatt. a bioszt már elkezdtem most tanulni. és fogom is,arra szerintem bejelentkezek.

elég sok év veszteségem van, alapból általános sulit egy évvel később kezdtem,5 éves gimibe jártam,aztán halasztottam a pénzügyet most ebben az évben,mert nem tudtam,hogy mit is akarok csinálni, aztán mostanra világossá vált,hogy mivel akarok foglalkozni háta levő életemben!

2014. febr. 7. 09:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Biológiából fel tudsz készülni! Én is most megyek mindkettőre és kémiából nagyon nem vagyok a helyzet magaslatán. A bioszt viszont nagyon szeretem és abból próbálom majd a lehető legjobbat megírni, akkor nem baj ha a kémia nem annyira kiemelkedő.

Az ötösöm lesz kémiából című könyv sokat segít a számolásokban, a többit pedig meg kell érteni valahogy. Én elrontottam az elején, mert az alapokat már rég elfelejtettem, de előszedtem az általános iskolás könyveimet és így hogy most már mennek az alapok sokkal gyorsabban összeáll a kép. Ajánlom a mozaik 11-12 érettségire felkészítő könyvét is, mert szerintem nagyon jól összeszedett és érthető.

Sok sikert neked! :)

2014. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Na mi lett? :)
2015. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sikerült? Kérlek válaszolj :(
2018. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!