Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a gimiknél a...

Mit jelent a gimiknél a fakultáció?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam gimis tablókon pl a matek-fizika, vagy biológia stb feliratot. Ezek a gimis fakultációt jelölték? És ha igen, kap az ember bármilyen papírt is arról egy ilyen fakultációnál, hogy pl matek fakultációs volt? Gondolom ez a fakultáció nem olyan, mint a szakközépiskolai szakmák, hogy kap az ember az érettségi mellé egy OKJ-s papírt is az adott szakmából. Vagy igen? Kössz a válaszokat.
2014. aug. 15. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
EGy tárgyból van plusz két órája a héten, és kész: nincs róla papírod, csak a továbbtanulást segíti. Amit tablókon látsz, azok tagozatok.
2014. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amit te láttál az a tagozatot jelentik (matek-fizika tagozaton emelt óraszámba tanulnak matekot és fizikát).

A fakultáció is emelt óraszámot jelent, de az (általában) választható. Annak az a célja, hogy az emelt érettségire készítsen fel.


"olyan, mint a szakközépiskolai szakmák, hogy kap az ember az érettségi mellé egy OKJ-s papírt is az adott szakmából" - Ha jól tudom a szakközépiskola se ad OKJ-s szakmát, ugyanolyan érettségit ad, mint a gimnázium. Csak ott pl. informatika szakon néhány tantárgyat nem 4 évig tanulnak, hanem 2 évig (földrajz, kémia, biológia stb, ami egy informatikusnak felesleges). Helyette vannak szakmai tárgyak, amit a felsőoktatásban lehet már alapnak használni.

2014. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó két félévben gimiben az érettségi előtt az általad választott tárgya(ka)t emelt óraszámban tanulod. Lényegében ennyit tud, az az értelme, hogy az adott tárgyból minél jobban felkészülj az érettségire.

Így nyilván olyan tárgyból érdemes fakultációra menni, amiből érettségizni akarsz és az egyetemi felvételhez kell.

2014. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok

Elnézést, nem utolsó két félévben, hanem utolsó két évben.


És ha konkrétan nem volt odaírva, hogy fakultáció, akkor ott szerintem inkább matek-fizika tagozatról lehet szó.

2014. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem. És ha valaki tagozatos, pl matek-fizika tagozat, akkor arról sem kap papírt, hogy ilyen tagozatot csinált végig, vagy ezt az érettségiben feltüntetik, vagy sehol sem?
2014. aug. 15. 22:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tüntetik fel. Miért tennék? Jelzi a érettségi százaléka, mit tud az ember, és kész.
2014. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezeket a tagozatokat a legtöbb gimnáziumban nem kell komolyan venni: csak szükségből találja ki a vezetőség, hogy legyen valami, ami talán vonzó.
2014. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, kössz a válaszokat.


#2-eshez még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem igaz, hogy nem kap az ember OKJ-s szakmát a szakközépiskolában, mi informatika szakon az érettségi utáni napon letéve a szakvizsgát megkaptuk az informatikus OKJ-t is, igaz csak középfokú OKJ (pontosabban felső-középfokú, mert középfokúból is van egy pár fajta, a felső-középfokú érettségihez kötött, azért lehet csak az érettségi utáni napon tenni), ami igazából továbbtanulás szempontjából semmire sem jó, nem számítják be, csak az ember előny tudással kezd infó szakon. :)

2014. aug. 15. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

2 éve én is informatika szakközépiskolába végeztem, de ilyenről nem nagyon hallottam (annyit tudok, hogy a szakközépiskolák át lettek szervezve, de ahogy tudom nem felmenő rendszerbe, tehát elvileg ilyen évfolyam még nem végzett). Bár értelmét nem sűrűn látom - mert amúgy proginfón vagyok és annak ellenére, hogy informatika szakon voltam az informatika oktatás még mindig gyér a felsőoktatáséhoz képest (már elve cink, hogy érettségin office-ban kell jónak lenni, mintha titkárnő akarnék lenni - de ez már mellékes). Na mindegy, én elhiszem.

2014. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez mindössze annyit jelent, hogy ha pl. biológia tagozatra mész, akkor több biológia órád lesz, mint a normál tantervben van. Hogy ez mire jó? OKJ-s papírt nem kapsz róla, bizonyítványban nem lesz benne. De ennek nem is ez a lényege. A tagozatos osztályokat általában azok választják, akik érdeklődnek az adott tárgyak iránt és tudják, hogy: Igen, én szeretnék egy nagyon jó biológia és kémia érettségit, mert egyetemre szeretnék menni és orvos akarok lenni stb. Ehhez pedig a tagozat hozzá segít. Persze ehhez jó gimi is kell. De nem mindenki tudja mi akar lenni egyből, viszont ha elmennek gimnáziumba, még gondolkodhatnak rajta. Ezért mindenhol lehet utolsó két évben fakultációt, vagy ahogy nálunk mondják emeltet választani. Ekkor ha mondjuk biosz és kémia faktra kezdesz el járni, lesz mindegyikből plusz két órád, amiben emelt érettségire készítenek fel. Mert mondjuk az orvosihoz kötelező a két emelt. Bár én magam nem tagozatos osztályba járok, fakultációként most vettem fel a bioszt és a kémiát. Hogy mi különbség van a kettő között? Talán az, hogy az én esetemben még tudtam gondolkodni azon, hogy mi szeretnék lenni. Persze egy tagozatos osztályosnak sem kell feltétlenül mérnöknek mennie, de ha mondjuk utána magyar szakra akar menni, akkor azzal a sok matek meg plusz fizika órával nem sok mindent ért el. Hogy melyik a jobb, arról nem tudok nyilatkozni, de úgy hiszem, hogy bármelyiket is választod ugyanúgy érhetsz el érettségin jó eredményeket. Ez rajtad és az iskola színvonalán is függ. A kérdés csak az, hogy be tudod e már határolni, hogy te mondjuk nyelvekkel szeretnél foglalkozni (kéttannyelvű osztály), mérnök szeretnél lenni, informatikus vagy épp orvos. Vagy még eldőlne gimi első két évében, aztán pedig választanál faktot.
2014. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!