Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a gimiknél a...

Mit jelent a gimiknél a fakultáció?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam gimis tablókon pl a matek-fizika, vagy biológia stb feliratot. Ezek a gimis fakultációt jelölték? És ha igen, kap az ember bármilyen papírt is arról egy ilyen fakultációnál, hogy pl matek fakultációs volt? Gondolom ez a fakultáció nem olyan, mint a szakközépiskolai szakmák, hogy kap az ember az érettségi mellé egy OKJ-s papírt is az adott szakmából. Vagy igen? Kössz a válaszokat.
2014. aug. 15. 22:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is mondták, van tagozat és fakultáció. Tagozatot nem kötelező választani, az csak annyit jelent, hogy az első két évben (legalábbis nálunk így volt, lehet máshol 4 évben) mit akarsz emelt óraszámmal és jobban elmélyítve tanulni. Én speciel matek szakra jártam, lényegében u.azt tanultuk mint a tagozatlan osztály, csak nehezebb feladatok és TZ-k voltak. Aztán a 2. tanév végén kellett (ismét hangsúlyozom hogy nekünk) KÉT fakultatív tárgyat választani. Ezzel együtt le is lehetett adni a tagozatot, ha eddig matek tagozatos voltál és töri meg magyar fakot választottál, akkor visszakerültél a nem tagozatos matek csopotba. Én maradtam a matek fakultáción és még a fizikát vettem fel, ami annyiból állt hogy 3. évben volt heti plusz 2 óránk, negyedikben pedig heti 2 összesen (mert akkor már nem lett volna alapos fizika). Olyan tagozatot/fakultációt válassz, amin továbbtanulnál, nálunk a matekosok javarészt mérnöki képzésre mentek utána.
2014. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak az emelt óraszámot jelenti abból a tárgyból, amit felvettél faktnak - Ennyi -
2014. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekünk csak az utolsó két tanévben volt
2014. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!