Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki elmagyarázná, hogyan...

Valaki elmagyarázná, hogyan "működik" egy ösztöndíj?

Figyelt kérdés

Úgy átlagban. Most megyek 10.-be (gimnázium), miután befejeztem, állatorvosi egyetemre szeretnék menni. Viszont nagyon drága lenne zsebből fizetni, és csak akkor mehetek, ha lesz ösztöndíjam.


Mit kell nekem tennem ezért? Kb. ilyen átlagom kell legyen, melyik tantárgyakból kell jobban teljesítenem? Számítanak az általános iskolai jegyeim, vagy csak a gimisek? Hogyan kell "megpályázni", vagy mit kell csinálni, hogy megkaphassam?

Hogyan fizetnek, mit kell tennem, hogy meg is maradjon az ösztöndíjam, utána mit kell csinálnom, ha kijártam az egyetemet?


2014. aug. 16. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy állami ösztöndíjas legyél, vagyis ingyenesen tanulhass, jól kell tanulnod 11.-ben, 12.-ben és kell egy jó érettségit tenned az elvárt tárgyak közül kettőből. Feltételezem köztük lesz a te esetedben a biológia, és akkor még mellette lehet mondjuk kémia, vagy matek stb. (felvi.hu-n tudsz tájékozódni, nem túl bonyolult)

Utána, ha felvettek, és jól tanulsz, kaphatsz még némi pénzt, ez a tanulmányi ösztöndíj. Egyetemenként, szakonként, évfolyamonként más az összeg, így ezt nem tudhatom mennyi lenne. Én pl. volt, hogy havi 50 ezret kaptam, de volt, hogy havi 6 ezret. (volt, hogy semmit) Ezen felül igényelhetsz majd szoctámot is, annak az összege is változó, és havonta kapod. Téged ezek még ne érdekeljenek, a lényeg, hogy jól tanulj az érettségi tárgyakból, különösen azokból, amik számítanak a felvételinél.

2014. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy a második leírta,de annyival kiegészíteném,hogy kitudja még,hogy amikor te felvételizel,akkor pontosan mi lesz. Lehet addig újabb szankciókat vezetnek be és sokkal nehezebb lesz bekerülni,vagy éppen a hallgatói szerződésben lesznek nagyobb megkötések államiösztöndíjas képzésnél (már ha lesz ilyen :D). De valószínűleg nagy változás nem lesz (reméljük).
2014. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tanulj minél jobban.
2014. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Körül-belül milyen átlagomnak kellene hogy majd legyen? Csak mert akkor jobban megy, ha ki van tűzve egy cél, mintha csak annyi, hogy "jól" tanuljak.

Idén 4,3 volt az átlagom. Ha ezt tartom, az mennyire számít jónak?

2014. aug. 17. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Jónak számít,de úgyis mindent az érettségi dönt el. Persze egy jó biztosíték,ha közben jó átlagod is volt,de igazából lehet 2es átlagod is,ha azt a két érettségit megírod 90% felettire,ami az adott szakra kell,meg pluszpontokat is szerzel. Pontosan nem tudom,de úgy hallottam,hogy az orvosira alapból két emelt érettségi kell,amivel meg is van a maximális pluszpont,de inkább csinálj nyelvvizsgát is,lehet akkor már nem fog összejönni az emeltekből a max pluszpont.
2014. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már van egy középfokú angol nyelvvizsgám. Franciát tanulok még mellette, abból is szeretnék majd vizsgázni.
2014. aug. 17. 16:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha így folytatod,akkor nem hiszem,hogy gond lenne a bejutással majd.
2014. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az átlagod, soha senkit nem fog érdekelni. Írtam már (második vagyok) azokból a tárgyakból legyél jó, amikből érettségizel. Nyilván az orvosira 5-re kell gyúrni ezekből. Az már elég jó. Utána még egy 90 feletti érettségi, és kész. Az összesített átlagot senki se fogja nézni, senkit nem érdekel.
2014. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!