Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolára érdemes venni...

Középiskolára érdemes venni egy nyomtatót?

Figyelt kérdés
Középiskolában sok olyan munka lesz amit ki kell nyomtatni? Érdemes emiatt venni egy nyomtatót?

#nyomtató #papír #éredemes
2014. aug. 18. 10:05
 1/9 anonim válasza:
Ha csak amiatt szeretnél venni nyomtatót akkor fölösleges. Későbbre jobb lehet de csak a középsuli miatt fölös. Ha valamit ki kell nyomtani az iskolának kell rendelkezésére állnia hogy meg tudd csinálni. Nem várhatják el családtól hogy legyen nyomtatójuk.
2014. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a család nem kifejezetten szegény, márpedig ha a számítógép előtt ülsz, akkor valószínűleg nem az a helyzet, akkor a nyomtató ugyanúgy a lakás alapfelszerelései közé tartozik, mint a fagyasztó vagy a CD játszó. 15 ezer körül már van tintasugaras. Nem kifejezetten az iskolai feladatokhoz, bár ahhoz is kellhet, az iskola nem fogja kinyomtatni, mert evidensnek veszi, hogy a tanulók meg tudják oldani pár oldal kinyomtatását, az iskolának viszont erre nincs pénze, hanem az élethez általában. Sokkal kényelmesebb, ha nem kell sehova elvinni a nyomtatnivalót, legyen az egy csomagolólista, egy szerződés, sőt manapság már a színház- és koncertjegyeket is otthon kell kinyomtatni, ha online veszed, a repülős check-in-ről nem is beszélve.
2014. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 18. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, nekem sok házit nyomtatva kellett beadni (ez függhet persze a tanároktól, sokan ragaszkodnak a kézíráshoz), ha verset kellett tanulni, akkor kinyomtattam azt is, hogy akárhol elő tudjam kapni, meg sok tanulnivalót is kijegyzeteltem és kinyomtattam. A puskára több minden fér, ha kicsi betűkkel kinyomtatod:D 12.-ben meg csomó érettségi tételt, feladatsort nyomtattam ki. Ja és szkenner sem árt a nyomtatóba, hogy a beteg barátodnak elküldd a jegyzeted, vagy fordított esetben az övét fénymásold le. Az egyetemi felvételihez is be kell szkennelgetni csomó mindent.

Persze elviheted boltokba is a nyomtatni valót, és lehet, hogy olcsóbban kijössz, mert elég drága fenntartani a nyomtatót, vagy élősködhetsz a barátaidon, aminek nem biztos, hogy örülnek, de ha sürgősen kell valami, akkor jobb, ha van nyomtatód otthon, de nem fogsz belehalni abba se, ha nincs.

2014. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok házi nyomtatványt kellett beadnom idáig(11-es vagyok,és a kilencediket pedig másik suliban fejeztem be),és fittyet hány az iskola arra,hogy van-e lehetőséged nyomtatni,vagy nincs.Ugyan megengedett szokott lenni a kézi írás,na dez az lassabb,nehezebb,és az egyetemen már nyomtatva kell úgyis minden,nem baj,ha megtanulod a nyomtatási és egyéb formákat.Szerintem ruházzatok be egyre,ha van pénzetek.Vagy,ha van a környéketeken nyomtatóiroda,az is jó,nálunk az utcámban kettő is van.
2014. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazság szerint az a gond, hogy a miénk régi nyomtató és drága bele egy patron (10.000 ft) Van utángyártott 3000-4000 ft-ért, házhoz szállítással együtt, ami jobban hangzik! De az a gond, hogyha veszek bele patron-t, akkor 1-2 hónapon belül megint vehetek bele másikat, mert ha már van akkor mindenki nyomtat! Tulajdonképpen van nyomtatónk, csak lehet rossz, mert nem indul. Nemtudom azért nem mert nem kompatibilis windows 7-el vagy azért mert kifogyott a festék belőle!
2014. aug. 21. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyomtatót úgy vegyél, hogy megnézed milyen patron való bele és hogy az milyen áron kapható. Pl az egyik nyomtatómba 300 ft a patron darabja... ezért is választottam ezt. Nem a legmodernebb darab, de tud nyomtatni, szkennelni, fénymásolni. Színes képeket is egész szépen nyomtat, habár azt inkább csak eredeti patronnal. Mindenesetre szövegek nyomtatásához tökéletes és olcsó. Epson. Szerintem érdemes nyomtatót venni mindenképp a suli miatt. Pl könnyebb kinyomtatni a puskát kicsibe mint megírni... :))
2014. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudnád ajánlani, azt a típust ami neked van?
2014. aug. 21. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó a HP márka is -
2016. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!