Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Abba kéne hagynom...

Orvosisok! Abba kéne hagynom az egyetemet, vagy nem?

Figyelt kérdés

Szegedre járok orvosira, elsőre felvettek. Az első évem rendben ment, a másodév 2. szemeszterével és a szigorlatokkal vannak problémáim. Első próbálkozásra a főbb tantárgyak közül csak az élettan sikerült (3mas lett), a többi nem. Halasztottam, hogy következő évben az anatómia és a biokémia is meglegyen. Az anatómia sikerült is (4es lett) de nagyon későn, csak június közepén lett meg. A biokémiára utána nem volt időm rendesen, annak ellenére, hogy év közben tanultam! Most a dékáni vizsgára készülök, pár nap múlva lesz, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy meglesz.


Mivel semmi mást nem tudok elképzelni magamnak, és nagyon szeretnék orvos lenni, halasztanék még egyszer. Azt szeretném kérdezni tőletek, főleg aki már felsőbb éves vagy dolgozik, hogy megéri? Próbálkozzak még? Jövőre már biztosan meglenne a biokémia is. Ezzel így el is lőném az összes államilag támogatott félévem, ezért aggódom, hogy harmadévben (ami még nehezebbnek mondott, mint a másodév) ha ilyen problémám van megint, akkor tényleg abba kell hagynom, és csak még egy plusz évet vesztegettem az életemből. 23 évesen kezdenék egy másik egyetemet.... de mást nem is tudok magamnak elképzelni, más nem érdekel, de ugyanakkor nem szeretnék zárt ajtókat döngetni a végletekig.


Szerintetek? Megéri harmadszorra járni, vagy lássam be hogy ez nem megy, és csináljak mást? Nagyon nehéz lenne mást csinálnom... de ha arról van szó, váltok.


Volt már valaki hasonló helyzetben? van ismerősötök, aki 3x járta ezt az évet?


Köszi

22/L



2014. aug. 19. 23:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
75%
Megéri. Ne rágódj ezen, ha tanulsz és odafigyelsz sikerülni fog.
2014. aug. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem neked is csak egy s*ggberugás hiányzik :)

Valószínűnek tartom, hogy a lustaság és/vagy az önbizalomhiány miatt kerültél ilyen helyzetbe (a legtöbb passziváló évfolyamtársamnál legalábbis ezt tapasztaltam).

Ha eddig eljutottál, ne hagyd abba, meg lesz a bikém. De szedd össze magad az isten szerelmére, ilyen "vagy sikerül, vagy nem" hozzáállással csak döcögni fogsz.

Akarni kell, és hinni önmagadban. Na meg tanulni.

2014. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Nehogy feladd, sikerülni fog! Nyilván elvette ez az egész az önbizadalmadat, de végy eröt magadon és menni fog!
2014. aug. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Milyen másik egyetemet kezdenél el?

(csak érdeklődök)

2014. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 pokiloki ***** válasza:
11%

Ha tanulsz akkor nincs baj , de sajnos az előttem szólók csak a mézesmadzagot húzzák el melletted. Ha már nem lesz álami féléved akkor mehetsz a fizetősre és az igen csak húzós. Olvastam h átmentél sok mindenből de nem egyből. Ez sajnos azt mutatja h okos vagy csak trehány. Nem tudod beosztani az idődet és nincs elég motivációd. Barátnőm is orvosira jár és jövőre álamvizsgázik. Neki is nagyon nehéz, nagyon sokat tanul és nagyon fáradt. Szerintem szedd össze magad , próbáld meg még1x de ha nem megy akkor hagyd a francba , mert akkor ez azt jelenti h nincs elég motivációd és kitartásod. És őszintén szólva én se mennék el olyan orvoshoz aki 2x-3x annyi idő alatt végzi el az orvosit mint mások. DE ŐSZINTÉN REMÉLEM H VALAKI TÉNYLEG JÓ FENÉKBE RÚG ÉS ÉSZBEKAPSZ , MERT OKOS LEHETSZ SZAK LUSTA. REMÉLEM TELJES SZÍVEMBŐL H SIKERÜL MAJD AZ ORVOSID UGYHOGY HAPD ÖSSZE MAGAD ? TANULJ ÉS MAJD HA KIJÖN AZ ARANYEREM ÉVES KOROMBAN MEGLÁTOGATLAK H GYÓGYITS MEG :P


20/F

2014. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
#5 mézesmadzagot? :D Ugyan azt írtad le mint az első 3 válaszoló :D
2014. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#3 pont ez a gondom, hogy nem tudom mi mást kezdjek el. Mikor halasztottam, igen elgondolkodtam, hogy folytassam-e vagy legyen valami más. Gondolkodtam más egészségügyi szakokon, érdeklődtem más karoknál, de semmi nem keltette fel az érdeklődésem annyira, mint ez. Az biztos, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni, gyógyítani, segíteni őket.


Azt hiszem #5 írta, hogy nem menne egy olyan orvoshoz, aki 2x 3x annyi idő alatt végezte el a sulit. Ez nem 2x 3x annyi idő lenne, hanem 6 helyett 8 év (a legrosszabb esetben). Ez is nagyon sokkolná a jövőbeni munkaadómat vagy a pácienseimet? Így kevesebb esélyem van munkát kapni? Mennyire számít egy interjúnál?

2014. aug. 20. 12:44
 8/14 A kérdező kommentje:

bocs, nem #3 hanem #4 írta.


amúgy köszi mindenkinek a bátorítást :) azt hiszem tényleg az önbizalmammal van baj. mások is mondták már... :(

2014. aug. 20. 12:51
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Most végzem a hatodévet Szegeden. Bár magam nem vagyok/voltam ilyen helyzetben, az egyetemi éveim alatt láttam már példát sok mindenre...volt olyan, aki még újra is felvételizett, mert áttették fizetősre, de aztán ismét nem ment neki, és így 3-4 év csúszás után adta fel. De olyat is ismerek (nem is egyet), aki duplázta a másod- és harmadévet is, és aztán csak elvégezte:)


Ezeket írtad:

"semmi mást nem tudok elképzelni magamnak, és nagyon szeretnék orvos lenni"

"de mást nem is tudok magamnak elképzelni, más nem érdekel"

"agyon nehéz lenne mást csinálnom... "


Nekem ezek alapján egyértelmű, hogy még egy esélyt adnod kellene magadnak. Az anatómiát is sikerült 4-esre összehoznod, ami kifejezetten jó jegy, és bikémből sem azért buktál meg, mert hülye vagy, hanem mert már nem volt rá időd, rosszul osztottad be a dolgokat. Előfordul sajnos.


A harmadévről pedig: Sokak szerint nehezebb, mint a másodév, de legalább annyi ember szerint jobb/könnyebb. Én spec. sokkal jobban szerettem, több köze volt az igazi orvosláshoz, a tárgyak is jobban érdekeltek...:)

Olyat is ismerek, akinek a másodév baromi nehezen ment, aztán a harmadév meglett elsőre.


Aláírtál hallgatói szerződést?

2014. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok. Egyébként ha szeretnél valakivel beszélni, aki végigjárta azt az egyetemet, ami előtted áll, vagy tanácsra van szükséged, nyugodtan írj:)
2014. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!