Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az államilag támogatott, és...

Az államilag támogatott, és az állami ösztöndíjas képzés nem ugyanazt jelenti?

Figyelt kérdés
Ki kell töltenem egy űrlapot, és nem tudom, melyiket ikszeljem be.
2014. aug. 21. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha államira jársz és 2012 előtt kezdeted a felsőoktatásban a tanulmányaidat akkor állami támogatott vagy. Ha 2012 után kezdted akkor állami ösztöndíjas.
2014. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen voltak az államilag támogatott képzések. Ilyenek már nem indulnak, a meglévők vannak kifutóban. Mostmár az ösztöndíjasok mennek.

Mikor kezdted az egyetemet?

2014. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az államilag támogatott az, aki nem írt alá hallgatói szerződést (praktikusan az, aki 2011-ben vagy az előtt kezdte a felsőfokú tanulmányait).

Az állami ösztöndíjas az, akinek a tanulmányait az állam fizeti, de hallgatói szerződést írt alá (praktikusan, aki 2012-ben, vagy az után jelentkezett a felsőoktatásba).

[Hallgatói szerződés alatt értem azt a dokumentumot, melyben a hallgató vállalja, hogy a képzés elvégzése után x évet Magyarországon fog ledolgozni.]

2014. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es, most fogom kezdeni.

Erre gyanakodtam, de azért biztonságból megkérdeztem. Köszi a pontos, gyors tájékoztatást mindenkinek!!!

2014. aug. 21. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Illetve az is fontos, ha ösztöndíjasként kibuksz (az első félév után azt hiszem még nem) vagy félbehagyod a tanulmányaid akkor vissza kell fizetned az addigi ösztöndíjad felét.

Ezen felül, ha túlléped a képzési idő másfélszeresét akkor szintén vissza kell fizetned.

2014. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!