Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek esélyegyenlőség...

Szerintetek esélyegyenlőség van az oktatásban?

Figyelt kérdés
Pl ugye a gyengébb tanulok nem kerülhetnek be felsőoktatásba noha lehet h jó szakemberek lennének
2014. aug. 29. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha gyengébb tanuló, akkor nem kerül be felsőoktatásba, és vélhetően ha gyenge volt gyenge is marad, ezért nem is tudnám megtanulni azt az anyagot amit ott leadnak, így tudás híján nem lenne jó szakember. viszont egy szakiskolába be tud kerülni és ott jó szakemberré válhat.
2014. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz... elég ha az érettségis tantárgyakból vagy a 2 kötelező felvételis tárgyból vagy jó a többi töltelék tantárgy nem számít és ezek általában kellenek ahhoz, hogy sikeresen elvégezd a fősulit v. az egyetemet így szerintem korrekt... pl. én bioszból meg rajz és ilyen b*zi tantárgyakból 2-es meg 3-as volam de a matek,fizika,infó meg elég jól megy így bekerültem a bme-re mérnök informatikus szakra...
2014. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Fontos kérdést tettél fel. Ott van a nagy probléma, ahol nem (csak) az IQ fontos, hanem döntő lenne az EQ (érzelmi intelligencia hányados) is. Ahol emberekkel kell foglalkozni, Ahol az empátia, a szeretet fontos. Ott is mechanikusan tudást mérnek, és kiszorulnak azok, akik egyébként jó ápolók, pedagógusok vagy más emberekkel foglalkozók lennének..
2014. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak az gyenge tanuló aki nem tanul, ez szerintem ilyen egyszerű. Egy átlag ember szinte minden készségét nagyon magas szintre fejlesztheti puszta tanulással. A lényeg, hogy meg kell találni, azt a tanulási módszert ami neki fekszik.

Én például angolból világ életemben kettes voltam, sőt egyszer meg is buktam és évet kellett ismételnem. Végül rátaláltam egy oldalra ahol teljesen másképpen mutatták be a nyelvtanulást és kb. 1 év alatt erős középszintre fejlődtem úgy, hogy végig élveztem a tanulást. Előtte 9 évig tanultam és semmire sem mentem.

Most például a mateknak tanulásnak kezdtem neki, mert jövőre egyetemre akarok menni.


Szóval mondjuk úgy, hogy rossz tanárok+rossz tanulási technikák = gyenge tanuló -> szar élet. Ellenben, ha az ember még idejében rájön, hogy a képességeit ne a középiskolában nyújtott eredményei alapján mérje, akkor újrakezdheti a tanulást és egy jobb életet teremthet magának.

2014. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb az, hogy orvosira bekerülnek olyanok, akik idegbeteg, erkölcstelen, idióták, csak éppen a bioszt és a kémiát értik, ezért bejutnak oda, és talán el is végzik, és az ilyenekből kerülnek ki az olyan marhák, akik benne hagynak egy szikét az emberben műtét után, vagy éppen egy megfázásra szívinfarktust diagnosztizálnak, és megkatéterezik és annyi. Nekem is van olyan ismerősöm, aki idegbeteg, állandóan ordibált suliba, tör, zúz, csapkod, nem tud viselkedni, de bejutott orvosira.
2014. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az esélyegyenlőtlenség nem itt van, hanem ott, hogy hová születsz. Nem ugyanazzal az eséllyel indul Lakatos Nintendó, a segílyből élő putris 30 éves szülők 12. gyermeke, és valamelyik gazdag, több nyelvet beszélő, művelt szülők egyetlen fia.


De hogy mondjak kevésbé nagy túlzásokat, már a földrajzi elhelyezkedés, környező lehetőségek, kisebb anyagi különbségek is jelenthetnek hátrányt vagy éppen előnyt egyeseknek.


A többi válaszolónak: az empátia is tanulható(!), a pályaszocializáció szerves részét képezi, és ezt a betegágy mellett lehet a legjobban megtanulni. Jobban is befolyásol, mint hogy érettségire készülve valaki kellően elérzékenyül-e egy kórházsorozat szülésjelenete során. Csak hogy példát mondjak, a közvetlen környezetemben is vannak többen, akik elsőévesként magtudos tárgyak során ki lettek osztva, hogy ilyen-olyan érzéketlen hülyék, aztán a klinikumban most imádják őket a beteget. Megtanultak viselkedni, mondhatni felnőttek a feladathoz.

2014. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyengébb tanuló sokszor nem is akar (tovább)tanulni, azért nem kerül be -
2014. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!