Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tárgyak újrafelvétele...

Egyetemi tárgyak újrafelvétele (? )

Figyelt kérdés
Az első félévben elég lazán vettem az egyetemet és három tárgyam se lett meg. Második félévre viszont összekaptam magam, minden tárgyam sikerült négyes-ötösre. A fent említett háromból, egy kerettantervi, azt most sikeresen újra fel is vettem, a másik kettő viszont választható volt. Az egyik a testnevelés, sikeresen nem jártam be, nem kaptam meg az aláírást, viszont mivel két félévet kell teljesítenem, így nem tudom, hogy az idei félévre kiírt "II/1" sorszámút vegyem fel, ingyen, vagy köteles vagyok újra felvenni az "I/1"-est, díj ellenében, ugyanis valaki azt mondta tavaly év végén, hogy amit egyszer felvettem, azt onnantól köteles vagyok elvégezni. A másik pedig az idegennyelv volt, bejártam az órák első felére, de a tanár nem tanított semmit, konkrétan második héten feladott egy szöveget, hogy tanuljuk meg, de a jelentését nem volt hajlandó elárulni, így utólag nem jártam be. Természetesen bukással végződött, aláírást se kaptam. Most pedig fogalmam sincs, hogy ezt tényleg köteles vagyok akkor végigszenvedni idén. Átolvastam a 120 oldalas jogi leírást ma reggel, az nagyon homályosan fogalmazott e téren. Főként, hogy a diplomához előírt követelmények között csak a kerettantervi tárgyak elvégzését és a két félévig végzett testnevelést írta elő a záróvizsga és diplomamunka mellett. Szóval, aki túl van már ezen, vagy hasonlót tapasztalt, esetleg tudna segíteni?

2014. szept. 2. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tanulmányi osztályon kell megkérdezned, mert az a biztos, amit az adott intézmény adott kara mond, de én szinte kizártnak tartom ezt az "amit egyszer felvettem, azt köteles vagyok elvégezni" infót. (És a "szinte" szót csak azért írtam bele a mondatba, mert az ördög nem alszik, tényleg az adott karon kell utánajárni.)

Szóval én azt mondom, hogy csak a kötelező tárgyat kell újra felvenned.

Testnevelésnél attól függ, hogy meg van-e határozva, hogy az első két félévben kell teljesíteni, ha igen (ami valószínű), akkor elképzelhetőnek tartom, hogy most fizetned kell érte.

De ezt tisztázd a tanulmányi osztályon.

2014. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
U.i. az előzőhöz: A választható tárgyak miatt, amiket most nem végeztél el, az utolsó félévben lehetsz gondban, mert általában meg van határozva, hogy hány kreditet vehetsz fel a képzés során ingyen. Tehát ennek a két el nem végzett tárgynak a kreditértékét is beszámítják, és ha a többi félévben is lesznek felvett, de el nem végzett tárgyaid (akár választható, akár kötelező, amit újra fel kell venned), ezek összeadódnak, és akkor lehet, hogy olyan tárgyfelvételért kell majd fizetned, amit elvileg ingyen is felvehetnél (és ami kell a diplomához). (Nálunk pl. 300 kredit kellett a diplomához, és 330 felvett kredit felett kellett volna fizetni.)
2014. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. Így is tettem, ahogy írtad. Azt mondták a testnevelés nem gond, nem kell fizetnem, vegyem fel az idei félévre szólót és ha azt elvégzem, jól megvagyok. Az idegennyelvnél pedig szintén azt mondták, hogy mivel nem része a tantervnek (plusz van már nyelvvizsgám) azért nem kell ezzel foglalkoznom. Annyi, hogy töröltetnem kell azokat a tárgyakat a leckekönyvből, melyeket nem végeztem el.
2014. szept. 2. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!