Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi beiratkozással...

Egyetemi beiratkozással kapcsolatban szeretnék érdeklődni?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a beiratozás az egyetemen (gólya vagyok). Az lenne a kérdésem, hogy pontosan hogyan zajlik? Egy nagy előadóterem lesz a helyszíne a beiratkozásnak és nem nagyon értem, hogy 250 embertől egyesével veszik el a szerződéseket, meg a személyes dolgokat? És még annyit, hogy senkit nem ismerek a leendő csoporttársaim közül, ezért majd megkérem a barátomat, hogy kísérjen el a beiratkozásra, de ez azért ugye nem lesz gond? Ő is beülhet az előadóterembe kísérőként? (Mert amúgy ő is kíváncsi az egyetemre, még nem járt ott és szívesen eljönne, nem arról van szó, hogy nem mernék egyedül menni, csak azért komfortosabban érezném magam, ha nem egyedül kéne beülnöm, így elsőre..:) )

Köszi a válaszokat!



2014. aug. 26. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Közösen, vezényelve kitöltetik veletek az adminisztrációhoz szükséges papírokat, aztán beszedik, illetve elmondanak mindenféle közérdekű infókat. A barátodnak nem nagyon hiszem, hogy van ott keresnivalója, senkit nem kísér el anyuci sem. Ideje lassan felnőni, meg kicsit kilépni a komfort zónából, különben az évfolyamtársaidat sem fogod megismerni.
2014. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A beiratkozás teljesen változó dolog. Én tegnap iratkoztam Msc képzésre. Két alapszakos diplomám is van, én mindhárom beiratkozás más volt.

Tegnapi úgy zajlott mint amit leírtál, egy viszonylag nagyobb terem kb. 40-en voltunk ott, az előre leküldött értesítés alapján egy borítékba kellett beletenni a fénymásolatokat megfelelő sorrendbe, illetve egy beiratkozási lapot kitölteni 2 példányban. Után egyeséven odamenni és bemutatni hogy az eredeti okmányokat, iratokat, bizonyítványokat.Utána mindenki elhúzott.

alapszakos beiratkozásnál, beszedték a bizonyítványokat és elő konzultáción adták vissza, ott csak a beiratkozási lapot kellett kitölteni, előttünk nem ellenőriztek le semmit. Egyik alapszakon fizetős volt, ott egy nagy előadóba iratkoztunk évnyitóval egybekötve, és a képzési szerződést is ki kellett tölteni és aláírni, előre oda voltak készítve, a bizonyítványokat itt is beszedték, majd első napon visszaadták.

Tegnapi MSc-s helyem állami ösztöndíjas, de hallagatói nyilatkozatot nem írtunk alá, szerintem a beírt adatok ellenőrzése után lesz.

2014. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nagy létszámba ez úgy szokott menni, hogy beültetnek egy nagy előadóba (nálunk még ültetés is volt - névsorba sor folytonosan ültettek, mert voltak papírok, amik névre szóltak). Aztán közösen elkezditek kitölteni, meg elmondanak pár infót stb.


Nálunk így szülő/barát/barátnő/ismerős nem nagyon volt, szóval szerintem felejtős. 2 óra hosszát kellett nálunk végigülni, nem volt olyan érdekes az, hogy ezt mással is megosszam (főleg olyannal akire azok az információk semmilyen hatással nincsenek).

2014. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk egy előadóba volt.. be voltak osztva a sorok szakonként, de csak minden második sorban ültünk.. közte járkált a tanulmányi ügyekkel foglalkozó szakfelelős.. vagy minek nevezik.. ő osztotta ki nekünk a kitöltendő lapokat.. és ő szedte be, végigment rajtunk és úgy ellenőrizte az okmányokat, bizonyítványt, szóval nekünk annyi volt a feladatunk, hogy üljünk és töltsük ki a lapokat amiket elég dugnak.

nálunk hozzátartozó nem jöhetett be, kint kellett várakozniuk.


amúgy melyik egyetemről van szó ?

2014. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem.

Nagyon új ez az egész nekem, mert még nyílt napra se sikerült eljutnom, így a holnapi nap lesz az első igazából, hogy beteszem a lábam erre az egyetemre, de gondolom ezzel nem csak én leszek így. Majd követem a tömeget, vagy megpróbálok csapódni olyanokhoz, akik szintén egyedül mennek. Vagy csak szépen besétálok egyedül, leülök, kitöltöm, amit kell és elmegyek.:) Belehalni nem fogok..:) Majd kiderül holnap nálunk, hogy működik a beiratkozás, remélem nem fog sokáig tartani, bár , ahogy már írtam 250 embert vettek fel, szóval lehet órákig ott leszünk.

2014. aug. 26. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!