Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jól látja a...

Szerintetek jól látja a dolgokat a "gyerek"?

Figyelt kérdés
Attól még, hogy jó a lexikális tudásod, nem leszel értelmes, az iskola nem a gondolkodásra tanít, hanem arra, hogy adatokat tanulj meg, és ahhoz hogy megtanulj egy oldalt, nem kell sok ész, ezért utálják sokan a reál tantárgyakat, mert ott már szinte csak logikára és gondolkádosra van szükség, persze ott is vannnak szabályok stb.Mivel nagyon sok adatot kell tanulni, mind az iskolában, mind otthon(készülés kövektező napra) ezért nem marad idő fejleszteni magunkat szellemileg, megtanuljuk az anyagot, vagyis inkább bemagoljuk(egy hét alattt kb a 85% elfelejtjük), aztán mire végzünk már fáradtak vagyunk, nincs se energiánk se időnk olvasni, rejtvényt fejteni stb, inkább leűlünk a TV elé megnézünk egy értelmetlen sorozatot vagy filmet, ami telejsen sablon dolgokkal van tele, egyszerű, emiatt még a 3 éves gyerek is megérti, nem úgy mint pl:Remény rabjai, Amerikai história x vagy az ehhez hasonló gondolkodtató filmek, sorozatok, amitől lehet fejlődni érzelmileg és szellemileg is.Én amióta nem nézek TV-t,(kb 5.-es korom óta) azóta nagyon sokat fejlődtem, és értelmesebbnek tartom magam mint a korosztályom(15 évesek) és sokkal jobban átlátom a dolgokat mint kb a felnőttek 30-40%-a.A gondolkodást logikát kéne először fejleszteni, aztán mehet rá a lexilás tudás, és így legalább tudnánk mit tanulunk, össze tudnánk kapcsolni dolgokat, könnyebben átlátnánk a világot amiben élünk, de ez becsukott szemmel nem nagyon megy.

2014. szept. 3. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Azt gondolom, hogy nem sok fogalmad van az oktatásról, és hogy hogyan is tanulnak a gyerekek. Az, aki magolni tud, inkább ritka kivétel, mint általános. Emellett az összes tárgyban fejelsztik a gondolkodást, nem csak egy oldal kell megtanulni.
2014. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

utópisztikus....

nem létezik amit gondolsz max álomvilágban...

2014. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
nem.nincs igaza...
2014. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
tanulas az nem ezert van.de erre majd kesobb rajottok mind a ketten..talan.
2014. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
67%

Igazad van, de mindannyiunkból világpolgárt nevelnek, és azoknál nem a valódi ész a lényeg, hanem a befolyásolhatóság. Van egy osztálytársam, simán bemagolja anyagot, ír egy 4-es/5-ös dogát, de felelni képtelen.

Én nem bírok korosztályom 90%-val 3 mondatnál többet beszélni, csak barátaimmal végzünk eszmefuttatásokat, vagyunk képesek kiismerni embereket és valami Nők Lapja cikknél értelmesebb dologról beszélni. Többiekkel nem megy, egyszerűen nem bírom annyira kikapcsolni az agyamat.

Én sem nézek TV-t de csak azért mert gépezem helyette.

Szóval szerintem értelmes vagy.

2014. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: látom Te tisztán látod a helyzetet.
2014. szept. 3. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Ja, ő tisztán látja a helyzetet, mi meg hülyék vagyunk. És én még azt hittem, őszintén kíváncsi vagy a véleményünkre...


De legalább megtanultam, hogy csak magoltatok, nem gondolkodásra tanítok, pedig eddig éppen az ellenkezőjét hittem.

2014. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
aha.rosszul latjuk a helyzetet..persze.
2014. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én évekig az oktatásban tanítottam. Régi típusú, poroszos tanárnak tartottak. Itt a tananyag, én leadom, te megtanulod, megírod belőle a dolgozatot. Pont. Az, hogy otthon a szabadidejében a gyerek rejtvényt fejt, olvas, vagy tévét néz, és legfőképpen, hogy mit, nem az iskola problémája, hanem a családé. Szerintem.

De most már a csapból is az folyik, amit te mondasz, rossz az oktatás, mert lexikális tudást ad, nem tanít meg gondolkodni. Sok ilyen tanfolyamon vettem részt, ahol elmondták az olyan pedagógusok, akik íróasztal mögött gyártották az elméleteiket, de még saját gyerekük sincs, hogy rajzoljuk le, énekeljük el a tananyagot, akkor jobban megmarad.

Hát, nem tudom, engem is a hagyományos módszerrel tanítottak, van 2 diplomám, beszélek három nyelvet. Tévét nem nézek, helyette olvasok. Nem a tanáraim mondták, hogy így legyen, hanem otthon láttam ezt, és magam döntöttem így.

2014. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A legtöbb tanár magoltatós, az eddigi tanáraim 90% ilyen volt, emberileg nem tanultam tőlük semmit, a maradék 10%-ba tartozó tanárokat imádtam, nem tiltották meg, hogy kérdezzünk, mert hátráltatjuk az óra menetét stb.

És igen, a legtöbb tanuló csak magolni tud, legalábbis a mostani korosztályok (16 év alattiak), ezt tapasztalatból mondom, hogyha egy szót nem jól mond, legyen az névelő, akkkor már megakad, és nem tud tovább menni, szinonímákat nem használ, mert nem fogadja el a tanár(van olyan tanárom aki azért nem fogadja el, hogyha más szóval mondom a szöveget mert NEM ÉRTI, csak úgy, ahogyan ő megtanulta, igen egy tanár).Így kiöli a tanárok többsége a kreativitást, volt olyan tanárom aki MINDEN órán azért szidott, és alázott meg, mert NEM TUDTAM rajzolni! Mert szerinte egy normális gyereknek muszáj jól rajzolni ahhoz, hogy értelems legyen, ezért majd nem meg is buktatott általános iskolában felvételi időszakban.Több a hiba az oktatásban, mint a helyes.

2014. szept. 4. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!