Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdekes, hogy egy-egy szülő-gy...

Érdekes, hogy egy-egy szülő-gyerek kérdésnél, mennyire magukra veszik -látszik, hogy szülők- a dolgokat, és egyből letámadják a kérdezőt. Miért?

Figyelt kérdés
Ez indulatosság? Vagy mi?
2014. jún. 21. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem veszem magamra, csak leírom a véleményem, mert ugye ez egy ilyen oldal, vagy mi...
2014. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen! Tudod, valakinek jól megmondják a magukét, névtelenül, álarc mögül! Nincs felelősség, nincs következmény!


Jó üzlet ez nekik!

2014. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez sima félelem.


Ha valamiről meg akarod győzni magadat, legkönnyebb, ha először másokat győzöl meg róla. Tipikus példája, amikor azt mondják a már felnőtt gyereknek, hogy kötelessége támogatni az agresszív szüleit. Ezzel tulajdonképpen magukat nyugtatgatják, hogy ők akármilyen szar szülők, a gyerekeiknek majd muszáj lesz ellátnia őket.

2014. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ezt én is tapasztaltam. Sokan képtelenek elvonatkoztatni a konkrét életüktől, és tárgyilagos, indulatok nélküli választ adni. Valószínűleg olyan mély sérelmeket hordoznak magukban, amik olyan esetben is védekezést és projekciót vált ki belőlük, amikor nem is indokolt. Ezek az emberek gyakran el sem tudják képzelni, hogy valamiről másképp is lehet vélekedni, mint ők, és ez nem rossz, hanem más. Szeretnek pontos infók nélkül rögtön ítélkezni. Ez az elfogadásról, illetve annak hiányáról szól. Nem vagyunk egyformák. Más, az amikor valaki leírja, ő hogyan csinálja ezt, vagy azt, és más az aki rögtön indulatosan elmondja, hogy az nem lehet, azt úgy nem lehet, csakis úgy, ahogy ő gondolja. Ha valakiből már alapból egy ilyen oldalon elhangzó teljesen ártatlan, információt, tapasztalatot kérő kérdése ilyen heves indulatokat vált ki, amit néha itt tapasztalok, akkor annak a válaszolónak valószínűleg problémája van önmagával, ezen nem igazán tudsz segíteni, vagy változtatni.
2014. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező keress /nem lesz nehéz/ olyan kérdést, ahol a kérdező szemére vetik a szülei, hogy kert kapálás helyett egyetemre jár.


Na és olvasd el a roppant építő válaszokat! Az ember azt hiszi, hogy hirtelen a középkorba csöppent!

2014. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, néha cska én is nézek... Mikor a gyerek olyanokat ír, hogy "anyám tépi a hajam", "lelök a lépcsőn" vagy "csak" rendszeresen közli, hogy nem kellett volna megszülnie a kérdezőt. És akkor jönnek a szülők, és olyanokat válaszolnak, hogy hát igen, ez nem volt szép dolog de... és akkor elhordják mindennek a kérdezőt, meg a szülei biztos csak fáradtak, meg egésznap dolgoznak, és különbenis ők tartanak el, és a szüleiről senki nem mond ilyet. Komolyan mondom nem fér a fejembe....
2014. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ilyesmikre gondoltam en is.

ahogy a lepontozasotokat nezem - en nem pontoztam itt semmit- megneztek a valaszokat ok is, dee hozza nem szolnak ...

2014. jún. 21. 15:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont erre gondoltam én is, ugyanezek az emberek pontoznak le. :)
2014. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vannak, akik csak azert hoztak vilagra a gyerekeket hogy tudjanak valaki folott korlatlan kontrollt gyakorolni. ebbe beletartozik az is, hogy akarmilyen aljassagot kovetnek is el a gyerekkel szemben, nem rohato fel nekik, csak mert ok a szulok. az ilyen kerdesek kikezdik az egojukat, ezert tamadnak.
2014. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért pontoznak le, hogy nehogy már jobban érezd magad, mint ők! :) ezekre nem kell adni, aki itt van már egy ideje, az jól tudja, hogy ha lepontoznak egy egyébként értelmes választ, attól az még hasznos marad, és nem látjuk egyformán a dolgokat, amit szintén elfelejtenek :)
2014. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!