Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tanszékvezetőnek ki...

Egyetemi tanszékvezetőnek ki a felettese? Kinél lehet panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben leveleztem egy tanszékvezetővel, másoddiplomát szerettem volna csinálni. Elmondta, hogy hogyan jelentkezzek, milyen szakra, miből kell felvételiznem. Megcsináltam a felvételit, kifizettem a díjakat, bejutottam. Ehhez képest most derült ki, hogy nem is jó képzésre jelentkeztem. 1 hete hívogatom a tanszéket, vele még nem sikerült beszélnem, csak mindenféle titkárnővel, meg egymásnak passzolgatnak. Írtam már neki 3 e-mailt, még csak nem is válaszol, most már a telefont sem veszik fel.

Pedig nagyon udvariasan kértem, hogy segítsen, nem tudom ilyenkor mit lehet tenni, regisztráljanak át a másik tanszékre, vagy mit tudom én.

Megvan az összes e-mail, amit nekem írt, elküldeném a főnökének, hogy vajon miért állított ez az ember valótlant, és ha már megtette, most még válaszra sem méltat, semmi felelősséget nem vállal a szavaiért?

Teljesen ki vagyok bukva rajta.


2014. szept. 4. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dékáni hivatal
2014. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
de ezügyben inkább atanulmányi hivatallal kellettt volna beszélni
2014. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
akinek tanszékvezető kell ahhoz, hogy diplomás létére elmagyarázza neki, hova és hogyan jelentkezzen, az megérdemli a sorsát, ne haragudj.
2014. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Ezzel semmire nem fogsz menni, max. annyit érsz el, hogy talán (!) elnézést kér tőled a tanszékvezető.

Nem tudom, miről van szó pontosan, de számomra is meglepő, hogy egy tanszékvezető kell ahhoz, hogy tudd, milyen képzésre jelentkezz.

2014. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért ez nem ilyen egyszerű. Ugyanis a másoddiplomához más feltételek kellenek, mint egy első diplomához.

Alapszakon 50 kreditet kell gyűjteni, hogy mesterszakra lehessen jelentkezni.

Na, akkor hadd kérdezzem meg tőletek, akik ilyen okosak vagytok, hogy ennek mi a módja?

A tanulmányi vezetővel kezdtem, ő irányított a tanszékvezetőhöz.

Ő azt mondta, hogy vagy részismereti képzést választok, ahol kreditenként kell fizetni, ez akkor éri meg, ha vannak elismertethető tantárgyaim. Vagy alapképzésre jelentkezem, ahol féléves tandíj van. 50 kreditet mind a két helyen 2 félév alatt le tudok tenni szerinte, de az utóbbi az olcsóbb. Meg is beszéltük, hogy akkor felvételizem az alapszakra. Több e-mailem is van tőle, ahol ezt letisztázzuk, és többször vissza is kérdeztem, hogy tuti, hogy 2 félév alatt le lehet tenni? Igen, igen.

Így jelentkeztem alapképzésre.

Ami dupla szívás, ugyanis a részismereti képzésben lett volna keresztfélév, tehát már a felén túl lennék, plusz oda nem kellett emelt szintű, ami további pénzembe és felkészülésembe került.


Na mármost most tudtam meg, hogy ez nem igaz!!! Csak a részismereti képzés a megoldás, mert az alapszakon végig kell járnom a 6 félévet.

Jelenleg csak az alapozó tantárgyakat engedik felvenni, amelyből összesen 14 kreditet tudok összeszedni. Több tantárgyat csak dékáni engedéllyel lehetne felvenni. Írtam a tanszékvezetőnek, becsatoltam a tavalyi levelezésünket, még válaszra sem méltat.

Nem gondolnám, hogy én voltam a h.ülye.

Az egészben az a legfelháborítóbb, hogy semmilyen kommunikációra nem hajlandó velem. Még annyit sem írt vissza, hogy elnézést, tévedtem.

2014. szept. 4. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:
ez minden intézmény tvsz-ében benne van.
2014. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mármint micsoda? Hogy kinél tudok panaszt tenni?Igen, a dékáni hivatalra gondoltam én is egyébként első körben. Csak sajnos tapasztalatból tudom, hogy nem nagyon fog velem foglalkozni.
2014. szept. 4. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj meg, de ez elég gáz... Mármint, hogy ennyi idősen fogni kell a kezed.
2014. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!