Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jelenlegi kormányhivatalos...

A jelenlegi kormányhivatalos rendszerben ki kinek a felettese?

Figyelt kérdés

teljesen elkavarodtam én már ebben ..


Tehát vannak a Járási szervek (ugye ezek a városiak), aztán másodfokként vannak a megyei szervek, na és ezután ki az országos felettes szerv, ahol a II. fokot meg lehet fellebbezni/panaszolni?


2013. okt. 1. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A másodfok határozatát bíróságon tudod megtámadni.
2013. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen, de hát akkor szépen állunk ... csak mert ahogy ezeket elnéztem , mind helyileg mind haverbarátilag teljesen egybenőtt banda a városi és a megyei hatóság is, így aztán még fellebbezni nincs sok értelme, és akkor egy bírósági eljárásnak nézhetek elébe? hát gyönyörű mondhatom ... (higgyétek el, tapasztaltam)


De egyébként jön a kérdés: hogy támadhatom meg:? jön a II. fok határozata és akkor ez ellen már kapásból a városi bíróságnak írok egy mit is?

2013. okt. 1. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az ügyedben II. fokon eljáró hatóság határozatában a további jogorvoslati lehetőségről tájékoztatni fog. Általában II. fokú határozat ellen fellebbezni nem lehet, hanem bírósági jogorvoslati kérelmet kell előterjeszteni az I. fokú hatóságnál. Ezt követően a hatályos jogszabályok előírásainak megfeleően terjesztik fel az ügyintézők a kérelmet, majd a közigazgatási perben a közigazgatási szerv alperes, az ügyfél (jelen esetben Te) felperes lesz. Milyen hatóság határozatát fellebbezted meg? Véleményem szerint mielőtt bírósághoz fordulsz beszélj ügyvéddel...

2013. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

RENDben köszi de szal akkor azt kell mondanom h egyszerűen megszűntek a fokok is. az ész megáll, én még kérdeztem is a fellebbezés lehetőségét és hogy kinél, hova, na erre azt válasazolták, hogy kész, nincs fellebbezés, az ügyet lezárták. de még csak az se derül ki a papírokból h ki az I. fok és ki a II. fok ... ayy de szeretlek magyarország ... vagy most a kormányhivatali baromságokkal megszűnt a régi városi/megyei -> I/II. fok -rendszer?


pl,

-Fogyvéd Felügyelet?


-ÁNTSZ ?

2013. okt. 13. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!