Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus Nemzetközi Tanulmán...

A Corvinus Nemzetközi Tanulmányok szakról lehetséges az ELTE-n vagy Szegeden nyelvészet mesterképzésre menni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, az alapképzések és mesterképzések egymástól függetlenek intézmény szempontból.
2014. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, viszont hallottam olyat, miszerint pl. az ELTE-re jelentkezők közül azokat preferálják, akik ELTE-n végezték az alapszakot is...
2014. szept. 6. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyet én is hallottam, de ha biztos tudással mész a felvételire, akkor biztos, hogy felvesznek akárhol végeztél.
2014. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De milyen biztos tudással? Akkor is, ha annak, amit tanultál semmi köze a mesterhez? Nem kellenek hozzá előzetes tanulmányok a nyelvészetből?
2014. szept. 10. 20:39
 5/5 treffhetes válasza:

tudomásom szerint az ELTE-n azért preferálják az ottaniakat, mert már ismerik meg ők tanították azokat a hallgatókat, tehát tudják, hogy kit vesznek fel mesterre. de ez nem azt jelenti, hogy más nem mehet, persze nem ilyen irányú ismeretek nélkül. felvételi van, ha meg tudod csinálni, felvesznek, ha nem, nem, akármit is tanultál előtte.


viszont nyelvészeti előtanulmányok nélkül hogyan és miért akarsz nyelvészet MA-ra menni?

2014. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!