Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri újra felvételizni a...

Megéri újra felvételizni a Kisképzőbe?

Figyelt kérdés

8.-ban nem sikerült a felvételim (kb egy emberen múlt, hogy bekerülök-e), így gimibe kellett mennem. Most kezdtem a 9. osztályt, de nem érzem magam jól a suliban. Nagyon szeretek rajzolni, a művészet szinte minden ága foglalkoztat, rengeteget fejlődtem a felvételi óta is, viszont nem tudom, hogy megéri-e újra próbálkozni. Amúgy is nehéz az év, rengeteg órám van, és nincs sok kedvem újra a központival és a felvételivel foglalkozni. Szerintetek mit csináljak?

15/l



2014. szept. 6. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A Kisképző színvonala mostanában egyre lejjebb zuhan, gyakorlatilag bárkit felvesznek, akinek van pénze és/vagy protekciója. Biztosan jól éreznéd ott magad?
2014. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, éppen ezért okoz gondot, hogy hogyan döntsek. Abban nem lehetek biztos, hogy jól érezném magam, de legalább olyat tanulnék, ami érdekel...

A társaságba eddig nem sikerült beilleszkednem a gimiben sem, szóval egyenlőre nem sokat veszítenék.

2014. szept. 6. 21:16
 3/5 anonim válasza:

Szia , figyelj , nem akarásnak úgy is nyögés a vége, te tudod ,hogy képes vagy e rá vagy sem C:

Szerintem megérné.

De ha átjelentkezel nem 9. be mész hanem 10 . be .

Szóval kicsit beszűkül a szak választás./ vagy hátránnyal fogsz indulni. (Úgy értem ,hogy üveges / szobrász/stb. szakon elég sok gyakorlat van 1. évben is , amit azért otthon nem lehet gyakorolni.

Engem felvettek és se protekciós se pénzes nem vagyok.

Az oktatás abszolút színvonalas.

A tanárok irtó jófejek.

A közösség nagyon befogadó és kedves , nem piszkálódnak semmiért. C:

Még életeben nem volt annyi barátom mint amennyit itt szereztem .

Sok sikert ! :)

2014. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, sokat segített!

Nem átjelentkezni szeretnék, hanem újra felvételizni. Úgy tudom, hogy erre is van lehetőség. :)

2014. szept. 11. 16:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi poszt, és remélem, azóta sikerült a posztolónak elvégezni a Kisképzőt.


Én az erre tévedő, hasonló dilemmában lévőknek írom, hogy ilyen esetben igenis megéri újra megpróbálni a Kisképzőt, ha valakinek művészi pályához van kedve, mert a középiskola (vagy gimi) kiválasztása egy életre eldöntheti, mivel foglalkozik valaki a későbbiekben.


Nem kell újra a központit megírni, ez olvasható is az iskola honlapján, de az alkalmassági felvételit újra végig kell csinálni. Viszont ha valaki egyszer már várólistára került, az azt jelenti, hogy az alkalmassági vizsgán megfelelt, ezért második próbálkozásra szinte biztos, hogy sikerül bejutnia, ha jó tanulmányi eredményt hoz a 9-es félévi bizijében.


Nem 10.-be vesznek fel ilyenkor, hanem újra kell kezdeni a 9.-et, de megéri! Egy ilyen döntés eldöntheti az életpályát, ezért aki ilyen kérdés előtt, mint a fenti posztoló, mindenképpen próbálja meg újra a Kisképzőt, ha úgy érzi, ott a helye!

2019. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!