Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvtanulás a budapesti...

Nyelvtanulás a budapesti Szent László Gimnáziumban?

Figyelt kérdés

A tömegkommunikáció és a biosz-kémia szakok tetszettek meg a legjobban. Nem árt hozzátennem, hogy jeles tanuló vagyok, de azért nem az a tipikus természetfölötti képességekkel megáldott IQ-betyár.

Olvasgattam a honlapot, a felvételi tájékoztatókat, meg mindenfélét, és az eddig látottak alapján ez lenne az álomsulim. De persze problémába ütköztem.

Az általános iskolában németet tanultam - azaz tanulok, mert most vagyok nyolcadikos -, így igencsak elbizonytalanodva néztem az alábbi, honlapon olvasott sorokat:

"A nyelvi előkészítő évfolyammal bővített osztályokban az első idegen nyelv az angol (kezdő vagy haladó). Akik az általános iskolában németet tanultak, azok elkezdik az angol nyelvet, és – elegendő számú jelentkező esetén – haladó szinten folytathatják a német nyelv tanulását."

Mindkét szak, amit kiválasztottam nyelvi előkészítős. Mindössze ennyi információt találtam a lászlós nyelvoktatásról. Azt írja, akik németet tanultak elkezdik az angol nyelvet. Akkor a németeseket leválasztják a többiektől, mert ők kezdő szintről tanulják, vagy ugyanott kell felzárkózniuk a többiekhez? És ha nem lesz elég jelentkező a német haladó szinten folytatására, akkor csak angolt fognak tanulni mind az öt évben?

Ide be kell másolnom még egy idézetet:

"Az első nyelvet az osztály kiválasztásával dönti el minden tanuló. Második idegen nyelvként megjelölhetnek kettőt az iskolában tanulható nyelvek közül, és az iskola dönti el, hogy – a két megjelölt nyelv közül – melyik nyelvet fogja tanulni a diák. A nyelvi előkészítő évfolyamos képzéseknél a 9NY. osztályban kezdődik a második idegen nyelv tanulása, a többi osztályban pedig a 10. osztályban. A második idegen nyelvet heti 4 órában tanulja mindenki."

Akkor, ha lesz elég jelentkező a haladó németre, akkor három nyelvet fogok tanulni, vagy ez esetben az számít második nyelvnek?

Sajnálom, ha zavarosan, vagy értelmetlenül fejtettem ki a problémám, de össze vagyok zavarodva. Kiigazítana valaki?

Illetve kíváncsi lennék minden egyébre a sulival kapcsolatban.

- Milyen nehéz bekerülni? Körülbelül hány pont szükségeltetik a központin hozzá? Nehéz a szóbeli?

- Milyen és mennyi program van? Jó a közösség?

- Mennyire erős nyelvoktatásban (Hahh, már megint ez a nyelv.) Esetleg van lehetőség diákcserére?

- Vannak szakkörök, tanórán kívüli foglalkozások? (például színjátszókör, vagy ilyesmi)

- Versenyek vannak? Ha igen, milyen irányzatokban?

- Jók a tanárok? Rendesek, tudnak tanítani?

- Nehéz iskola, sokat kell tanulni, készülni?

- Szerettek idejárni, jó hely?


Sajnálom, hogy hosszú lett, de imádnám ha a kérdésemhez hasonlóan kielégítő és/vagy hosszú válaszokat kapnék, de persze rövidke, egysoros is megfelel, ha hasznos. A válaszolókat felpontozom, de mások pontozgatására a felelősséget nem vállalhatom. :)

Előre is köszönöm!



2014. szept. 7. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi vész nincsen:) Én osztályomba is kerültek be olyan embörkék, akik általánosban németet tanultak, a felállás a következő lett : kezdő angol csoportba kerültek be, mint 1. idegen nyelv és a 2. idegen nyelvük pedig maradt a német.
2014. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú, akkor jó, megnyugodtam. Még valami: Ez esetben is meg kell írni az angol szintfelmérőt?
2014. szept. 8. 20:24
 3/4 anonim válasza:
Én idén 76 pontos felvételit írtam és 4.6-4,7 vaolt az átlagom és szóbelire sem hívtak be :/:/ szóval nagyon kemény bekerülni...
2014. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tanultál még angolt, akkor nem hiszem, hogy meg kell írnod a szintfelmérőt.

Második nyelvet pedig mindenképpen kell választanod, ha esetleg nem gyűlne össze elég haladó németes, akkor is ott van még a francia, a spanyol, az olasz, az orosz vagy a latin, amit választhatsz.

2014. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!