Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-n miért nézik le a...

A BME-n miért nézik le a GTK-sokat? (közgazdászokat)

Figyelt kérdés

2014. szept. 7. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mert a mérnökök mindenkit lenéznek... :)
2014. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
52%

A kockafejek már csak ilyenek. Fiatal korukban eléggé kimaradnak a társasági életből, a csajozásból, esetleg kiközösítik őket gimiben, emiatt mindenki másra irigyek, akiknek sikeresebbek szociálisan, mint ők.

Persze aztán elkezdenek dolgozni egyetem után, és a nagy tudásukkal hatalmas fizetésre tesznek szert, ami aztán megfordítja a mérleget: a csajok rájuk buknak a pénzük miatt, a menő arcok pedig minimálbér mellett fognak irigykedni a kockafejekre.

Félreértés ne essék, egyik szakra járókat se utálom, de leegyszerűsítve így működik a világ.

2014. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát az első kettő válaszoló, vagy nem jutott be vagy nem tudna bejutni mérnöki képzésre főleg és BME-re és ezért irigykedik. Hozzáteszem, se mérnök se BME-s nem vagyok. :)


De, hogy válaszoljak. VAn ez az ellentét a BME és Corvinus között ami ugyebár történelmi jelenség, utána is olvashatsz és mivel a corvinus főként közgázegyetemként van benne az emberek fejében (persze okkal, ott képzik a közgazdászokat XD) létrej9tt egy közgáz kar a BME-n ezért van ez az ellentét.

2014. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
a BME neve ugyebár Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem viszont a rövidítés nem BMGE. Mellesleg utolsó jól mondja, Corvinus kb ősellenség, van is egy vicc, hogy mi a jó a Corvinusban? Hogy szép a kilátás a BME-re.
2014. szept. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem sikerült bejutnom, így van, mert meg sem próbáltam. :D Szimplán azért, mert rohadtul nem akarok mérnök lenni. :D
2014. szept. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
52%

"Hát az első kettő válaszoló, vagy nem jutott be vagy nem tudna bejutni mérnöki képzésre főleg és BME-re és ezért irigykedik."

Nem az én területem az informatika, nem is érdekel. A közgazdaságtan sem.

Egy szóval se irigykedtem, szóval felesleges kötözködnöd, külön oda írtam, hogy: "Félreértés ne essék, egyik szakra járókat se utálom, de leegyszerűsítve így működik a világ."

2014. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt belekezdenék: jártam BME-re mérnöki szakra egy évet és otthagytam, Corvinusra élelmiszermérnökire járok most és februárban msc-re visszamegyek a BME GTK-ra, szóval nagyon nem vagyok elfogult egyik irányba sem.

Egy műszaki képzés teljesen más felépítésű, mint egy gazdasági. Műszaki szakokra be kell járni, mert ha nem vagy ott gyakorlatokon, laborokon, akkor egyrészt megbuksz, másrészt esélyed sincs megérteni az anyagot (ha csak nem vagy valami született zseni). A műszaki szakokhoz kell tudni gondolkodni, logikai dolgokat levezetni, megérteni, mert azt az anyagot bemagolni nem lehet.

A mérnököknek a gazdasági szakok mind egyformák, kívülről nehéz különbséget tenni köztük, mert nem olyan kézzelfoghatóak, mint hogy ő vegyszereket öntöget össze, ő házat tervez, ő meg számítógépeket programoz. Mivel a mérnökök nem tesznek különbséget, nyilván mindet egy kalap alá veszik, így nem tudnak különbséget tenni egy kommunikáció szakos és egy pénzügyes "közgazdász" között. Egyébként azért nézik le, mert úgy gondolják, hogy könnyebb elvégezni egy gazdasági szakot, mint egy műszakit. Viszont minden részrehajlás nélkül valószínűleg tényleg könnyebb. Ez viszont nem azt jelenti, hogy könnyű, és azt sem, hogy nincs ott is nehezebb szak, amihez bizony komoly matek és logika kell. Ennek ellenére egyrészt Corvinusos volt osztálytársamat is hallottam arról dicsekedni, hogy mennyire nagyon ráér, és kb semmit nem kell tanulnia, és egy BME GTK-s is elmesélte nekem, hogy ő bizony műszaki szakon kezdett a BME-n, aztán átment alkalmazott közgazdaságtanra (ami tudomásom szerint az egyik legnehezebb szak a GTK-n), és bizony sokkal sokkal egyszerűbben halad vele, mint a műszaki szakkal, és amíg ott folyamatosan tanult és laborokban rohadt, addig a közgazd mellett lazán dolgozik a szakmájában gyakornokként heti 30 órát, és így is simán elvégezte.

Összegezve, egyrészt azért nézik le, mert nem tudnak különbséget tenni, másrészt azért, mert bizonyos szempontból könnyebb elvégezni egy gazdasági szakot, mint egy műszakit. Bár ebben nem feltétlenül értek egyet, mert láttam én már építő- és gépészmérnököket egy egyszerű menedzsment alapjain elhasalni, mert a műszaki agyacskájuk képtelen volt befogadni a minőségmenedzsment logikáját. Szóval kinek ez a nehéz, kinek az. Épp ezért hülyeség bárkit lenézni amiatt, amit tanul.

2014. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!