Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyenge matek érettségivel el...

Gyenge matek érettségivel el lehet végezni egy gazdasági szakot?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Mennyire gyenge az a gyenge?
2014. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
40% középszinten.
2014. szept. 7. 21:30
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert felvettek gazdmen szakra és holnap kezdődik a tanítás, de eléggé félek a matektól. Tervezem, hogy heti 2-szer vagy 3-szor magántanárhoz fogok járni.
2014. szept. 7. 21:36
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Hát azzal sehogy...
2014. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Mindent el lehet végezni még egy gazdasági szakot is.

1., A matek közép suli után már nem az a matek ami addig volt azaz nem arról szól.

2., Kellő szorgalommal ,elszántsággal minden elérhető azaz elvégezhető.

Fel a fejjel és csak előre ! Ne csüggedjen le az önbizalmad !

2014. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Tanulj és akkor igen.
2014. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
De ha már a középsulis anyagot annyira nem értette, hogy éppen ponthatáros 3-as lett az érettségi, akkor deriválni, integrálni meg hasonló finomságokat soha a büdös életbe nem fog tudni megcsinálni.
2014. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

De, mert teljesen más gondolkodást igényel, ezen felül a középiskola nagyon tanárfüggő. Én anno hasonlóan írtam meg az érettségit, 4 évig ugyan az a inkompetens tanár tartotta.

Aztán 3 évvel az érettségi után jelentkeztem fősulira és újra kellett érettségiznem matekból, hogy felvegyenek. Kb. fél év alatt készültem fel, az első érettségim 53%-os lett, az javító 91%-os.

2014. szept. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A fősulis matek a középsulisnak csak egy kis szelete, ill. annak egy kicsit továbbgondolása. HA az nem ment annó, akkor most sem valószínű, hogy menni fog. (kombinatorika, statisztikához mindenféle átlagolós dolgok) Nem tudom hol hogyan megy, de pl. az én sulimban, csak azt kell megtanulni,hogy milyen feladatnál melyik képlettel kell dolgozni, meg 1-2 alap képletet kell tudni, a többit ki lehet nézni a képlettárból.
2014. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
88%
Kár, hogy nem képesek egyesek felfogni, hogy nem mindenki matematikusnak született, hogy 90%-os érettségit írjon belőle. Ráadásul a gimnáziumban megtanult képletek nagy részét az emberek soha a büdös életben nem fogják használni többé, hacsak nem mérnöknek, vagy matematikusnak akarnak menni. A fizikát is erőszakosan nyomják le a diákok torkán, aztán csodálkoznak, hogy a többség mennyire nem szereti a tantárgyat. Vannak természettudományi szakok, aki oda ment, azt érdekli is az egész, egy humán beállítottságú iskolában nyugodtan lehetne csökkenteni a természettudománnyal foglalkozó tantárgyak óra- és anyagszámát, így legalább arra lehetne koncentrálni, amiért humán suliba mentek a diákok.
2014. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!