Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságtudományi kar a...

Gazdaságtudományi kar a Corvinus-on, vagy BME-on jobb?

Figyelt kérdés

A gazdaságtudományi karon belül, a nemzetközi gazdálkodás érdekelne. A két iskola közül melyiken jobb ez a szak, illetve ha tudtok más iskolákat, illetve a szakkal kapcsolatos véleményeket is szívesen olvasnám! :)

Előre is köszönöm



2014. szept. 8. 17:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, BME-en!
2014. szept. 8. 17:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A közvélemény tapasztalatom szerint a Corvinust tekinti jobbnak gazdasági képzés terén, de ha te úgyis érdeklődsz, érdemes lenne összehasonlítani a tárgylistákat és a képzés felépítését.
2014. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Tárgylista és képzés felépítése.

Elsőre jó ötletnek tűnik, csak egy külsős (most még az vagy), nem fog ebből használható infokat kapni.


A Corvinus a magyar közgazdászképzés csúcsa. A GTK és a KTK is nagyon erős, több szak nemzetközileg is elismert.

Itthon is abszolút a csúcs.


Persze vannak kevesebbet vagy éppen alig valamit érő szakok is (bár inkább más karokon). Nyilván nem mindegy, hogy mit tanulsz.


A BGF bár elmarad a Corvinustól (hiába állítják egyesek az ellenkezőjét), de a második hely az övé.


A BME viszont csak a harmadik helyre szorul. Műszaki, építész kategóriában kiváló egyetem, gazdaságtudományban nem.


Milyen szak érdekelne? Vagy ha még nem tudsz szakot milyen irány?

2014. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a Gazdaságtudományi kar, azon belül esetleg nemzetközi gazdálkodás, nemzetközi tanulmányok, gazdálkodás és menedzsment, ilyesmik. Viszont a ponthatárok körülbelül decemberben fognak kijönni, ha jól tudom, de a tavalyi ponthatárokat elnézve (460 pont) nem fogok tudni bekerülni az ösztöndíjasra és a költségesre sem (oda nem is szeretnék, mert rengeteg pénz), mert ezek központilag vannak meghatározva. A gazdálkodás és menedzsment az a szak, ahova be tudnék kerülni, levelezőre és akkor dolgoznék mellette, hogy tudjam fizetni.
2014. szept. 10. 15:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Közgazdaságtudományi Kar képzései jobbak. Alk. közg., gazdaságelemzés (most lett valami új neve, kicsit más mint eddig).

A Gazdaságtudományi Karon a legjobb a pénzügy-számvitel.


Amiket te írtál nem rosszak ugyan, de nem a legjobbak. De az országban még így is a legjobbak a többi ilyen szakhoz képest.

2014. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Bár a nemzetközi tanulmányokat nem nagyon ajánlom.

Nem nagyon hasznosítható.


Az előbb elsiklott felette a figyelmem, hogy ezt is felsoroltad.


A többi tekintetében áll amit előbb írtam.

2014. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam ezekre a "nemzetközi" dolgokra, mert én nyelvekből vagyok jó, és olyan munkát is szeretnék, amit esetleg külföldön is végezhetek, vagy ha itthonról, de akkor nemzetközileg... remélem nem fogalmaztam hülyén :D

a közgazdaság nem tudom mennyire foglalja magában ezeket...

2014. szept. 11. 18:02
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

A nemzetközi tanulmányok nem sokat ér.

A nemzetközi gazdaságtan, többet, de az sem a legerősebb gazdasági képzés.


Az alk. közg, gazdaságelemzés (kicsit más lett már a neve, időközben, keress rá), a pénzügy-számvitel (később pénzügyre szakosodva) sokkal elismertebb.


Ha nyelvet (szakmai nyelvet is) jól beszélsz hozzá, akkor van esélyed vele külföldön.


Ezek nagyon elismertek szakok.


Illetve természetesen az ezekre épülő mesterszakokkal együtt értékesek.

Az alapszakok önmagukban sokkal kevesebbet érnek.


Bár még így is sokkal többet mint más, kevésbé jó egyetemek.

2014. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És akkor azt mondod, hogy a BGF is jó? Sajnos csak rosszat hallottam róla... de ahelyett nem lenne jobb egy egyetemen tanulni?

Köszönöm a válaszaidat! :)

2014. szept. 11. 18:59
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

A BGF bár főiskola, de nem noname főiskola.

Legalábbis egyes szakok.


Bár a Corvinus felülmúlja, ahogy már írtam is.


A BGF-en ami tényleg jó, az a pénzügy-számvitel.

Ha PSZ-t akarsz tanulni, az sem rossz.

2014. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!