Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi előadásra csak úgy...

Egyetemi előadásra csak úgy be lehet ülni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nem vagyok az egyetem hallgatója, azért bemehetek olyan előadásokat meghallgatni, ami érdekel?

2014. szept. 9. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán...
2014. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze!
2014. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre törvény van, ez már a középkorban is alapvető szabály volt.


[link]


5. Alapvető működési szabályok


e) lehetőséget biztosít arra, hogy az előadások rendjét - egyenlő esélyű hozzáférés biztosításával - megismerhessék és - a szervezeti és működési szabályzat által meghatározott keretek között - látogathassák azok is, akik nem állnak hallgatói jogviszonyban,

2014. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. szept. 9. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
de csak az előadásokra.
2014. szept. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, csak az előadásokra gondoltam, a gyakorlatok nem véletlenül kis csoportban folynak :)

Ha valami kérdésem van, akkor nem ciki óra végén odamenni az előadóhoz, és kérdezni? Egyből kiszúrja, hogy nem oda tartozom? Vagy úgyse ismer mindenkit?

2014. szept. 10. 08:41
 7/8 Girgoy ***** válasza:
93%
Simán beülhetsz és simán kérdezhetsz is, senki nem fogja észrevenni, hoyg nem oda tartozol, ne aggódj. Egyetemista koromban a barátnőm (ma már feleségem) más szakra járt, de amikor nekem lyukas órám volt, beültem az ő előadására, sőt még egyszer reagáltam is az előadó kérdésére. Csak azon csodálkoztak a végén, hoyg miért nem megyek vizsgázni, mert mindenki azt hitte, én is oda járok. :)
2014. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi előadások nyilvánosak, azt bárki látogathatja.
2014. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!