Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e itt olyan, aki 17, vagy...

Van-e itt olyan, aki 17, vagy 20 év 4-es és 5-ös átlag közötti tanulás után döbbent rá, hogy végzettségével nem sok lehetőség van, ahol elhelyezkedhet?

Figyelt kérdés

(17 év = 8 év általánosiskola + 4 év középiskola + 5 év egyetem, 20 év = 8 év általánosiskola + 4 év középiskola + 5 év egyetem + 3 év doktori képzés)

Ennél több is lehet, ha az egyetem / doktori képzés alatt passzív félévvel fél, vagy egy év szakmai gyakorlatot is töltött külföldön!



2014. szept. 9. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
az ókortudományos egyiptológusok biztos így éreznek
2014. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem 17 év. Majdnem 20 lett.

Szerintem próbálkozz azért a diplomáddal elhelyezkedni, én is arra törekszem, de most akarok elvégezni egy egy éves okj-t, népszerűbb területen.

Nekünk azt mondták (várható volt, hogy sokan nem a szakmában fognak dolgozni): legalább volt 5 jó éved az egyetemen.

2014. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Nekem 20 év.

Sajnos, nekünk nem mondtak semmit, se a gimnáziumban, se az egyetemen és most is azt látom, hogy itt az egyetemen próbáljuk belelkesíteni a fiatal középiskolásokat olyan, egyébként szép szakterületek iránt, amiből, majd éhenhalnak... Senki sem veszi figyelembe, hogy a most meglévő iparnak 5 év múlva kb. kik kellenek? Az a mondás, hogy mi 20 év-re képezünk és addigra úgyis megváltoznak az igények...

2014. szept. 16. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!