Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy bölcsészeti szak...

Milyen egy bölcsészeti szak valamilyen főiskolán?

Figyelt kérdés
Mennyit kell tanulni?Bölcsészeten belül milyen szakra érdemes menni?Igaz-e az,hogy rövid időn belül kell egy vastag könyvet elolvasni?
2010. jan. 18. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Főiskolán nincs BTK, csak egyetemen. És pontosabban kérdezhetsz, mert azért van különbság a török szak és a szabad bölcsészet között
2010. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy főiskolán nincs BTK, mert van.

De itt tényleg az a kérdés, hogy mit akarsz tudni? A BTK-hoz tartoznak a nyelvi szakok, a szabad bölcsészet, a kommunikáció és médiatudomány stb.

Én magyar szakos vagyok, olasz minorom van, mindkettő bölcsész szak, de akár matematikát, biológiát, pedagógiát vagy testnevelést is választhattam volna a magyar mellé.

Ha valaki komolyan veszi a szakját, akkor mindegyikre igaz, hogy vastag könyveket kell elolvasni, de természetesen az olvasást nem kell a vizsga előtti két napra halasztani.

2010. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én a Nyíregyházi Főiskola bölcsészet szakára mennék,a szabad bölcsészetre.

Nyelvekkel nem lenne nagy kedvem foglalkozni,mert a mostani kétfajta( olasz és angol) nyelvórát se szeretem.Új nyelvbe nem vágnék bele,mert szerintem az nehéz lenne nekem.Amúgy sincs nyelvérzékem.

Szabad bölcsészetre mennék,a jogira és a tanárira nem mennék,mert tanárból sok van,keveset fizetnek.Az ügyvédi szakmához meg sok szabályt kell megtanulni szó szerint és én nem tanulom meg most se egykönnyen a verset.

Viszont lehet,hogy egykettőre meg fogom utálni az irodalom tantárgyat a fősulin,most is az van,hogy már nem örülök az irodalom órának,mert a tanár tollunkat füstölteti.

2010. jan. 19. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:

A szabad bölcsész diplomával mehetsz a mekibe dolgozni. Komolyan, ezt bölcsészként mondom.


Második válaszadó

2010. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos az van,hogy más nem nagyon érdekel.Rajz jöhet még,de művtörit nincs kedve,m megtanulni.Így marad az OKJ.:/
2010. jan. 19. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!