Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai Cooper teszt...

Középiskolai Cooper teszt miért ilyen igazságtalan?

Figyelt kérdés
Helló. Most kezdtem a középiskolát, és viszonylag jó tanuló vagyok. Eddig minden jól ment, kaptam már jelest, viszont most futottuk testnevelés órán azt a bizonyos Cooper tesztet. Eddig még nem kaptam ezért rosszabb jegyet, mert az általános iskolában a pedagógus az alapján értékelt, ki hogyan tud teljesíteni a testi fejlettsége alapján. Most viszont az volt, hogyha a fiúk 25 kört futnak, az a jeles, lányoknál ez 20 volt. Én 16 kört futottam, és elégtelen.. Aki fiúként pedig 20 kört futott, "jószívűségből" megkapta a kettest. Mi ez az igazságtalanság? És aki alapból nem egy élsportoló alkat? Mint például én? Bukjak meg tesiből?..

2014. szept. 12. 14:08
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Azt azért tudom, hogy teljesen más kettest-hármast kapni középiskolában, meg egyetemen, de azért mégis lehúzza az átlagom..
2014. szept. 12. 14:39
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Itt egy táblázat, nézd meg mennyit értél el:

[link]

2014. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem a táblázatra vagyok kíváncsi, amit mellesleg amerikaiakon mértek le.
2014. szept. 12. 14:46
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
Pedig teszt alapján is teljesen korrekt az osztályozás. Törődj bele.
2014. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Valószínűleg neked jól sikerült ez a teszt, és ezért írod ezt. Viszont nekem rontja az átlagomat egy olyan tantárgy, amit teljesen fölöslegesnek tartok osztályozni. Aki akar, az úgyis sportol iskola után. Aki meg nem, az nem. Így nem lehet megszeretettni a mozgást senkivel sem.
2014. szept. 12. 14:52
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
Ez a baj, elég sok diákkal, mit számít a jegy? Kb semmit. Miért jó mindenből ötösnek lenni? Neked nem lesz jobb, ja vagy dicsekedni akarsz vele, hogy jaj te kitűnő vagy? DE istenem tesiből nem leszel ötös... Amúgy mi az, hogy nem bírsz lefutni 25 kört? Mekkora kört? Nem írtad, hogy időhöz lenne kötve szóval meg kellene tanulni beosztani az erődet. Megbukni meg nem fogsz ne sipákolj. Most vagy tényleg olyan rosszak a testi adottságaid (amit általában az emberek eltúloznak, szóval nem hiszem, hogy neked is olyan rossz lenne) akkor meg pont az olyanok miatt van nekünk heti öt tesi óránk, köszi szépen, hogy nem bírsz lefutni 25 kört :)
2014. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Ez a baj, elég sok diákkal, mit számít a jegy? Kb semmit."


Lehet neked nem számít, de én szeretnék államilag támogatottan egyetemre menni


"Neked nem lesz jobb, ja vagy dicsekedni akarsz vele, hogy jaj te kitűnő vagy?"


Sosem voltam kitűnő, de köszönöm hogy ennyire sok mindent tudsz rólam :). Fentebb már írtam miért kéne jobbnak lenni


"Nem írtad, hogy időhöz lenne kötve "


Látszik, hogy úgy írtál választ a kérdéshez, hogy utána sem olvastál a Cooper tesztnek. Innentől kezdve, miért írtál választ? :)

2014. szept. 12. 16:13
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet neked nem számít, de én szeretnék államilag támogatottan egyetemre menni "


Ez már az előző válaszokban is leírták, tesi NEM SZÁMÍT sehova, ahol nem konkrétan a fizikai adottságok a fontosak. Vagyis egyáltalán nem érinti majd a továbbtanulásod, mert ezek után kötve hiszem hogy te a Testnevelési Egyetemre akarnál menni vagy épp rendőrnek stb.

Egyetemere jelentkezésnél nem az átlagot nézik. Ha te fizikusnak akarsz menni akkor akár a törit, magyart, rajzot, éneket stb. mind leszarhatod, mert nem fognak kelleni ahhoz hogy te bejuthass fizikusnak az egyetemre.

Ha meg kitűnő akarsz lenni, akkor nem itt kel sírni, hanem elkezdeni edzeni, mert puhány vagy, nem pedig a tanár az igazságtalan.

2014. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
26%

Ne hallgass olyanokra akiknek fogalma sincs a Cooper-tesztről.

Én vilageletemben sportoltam megis 3-as volt a kegkobb jegyem belőle..ki nem sz*rja le? Hacsak nem a TF-re akarsz menni.


Csak azokból legyél kitűnő amik számítanak.

Matek,fizika,kemia,biologia,töri,földrajz,irodalom.

Ezek fontosak,ara koncentralj amivel kesobb akarsz foglalozni.


Egyébkent en meg kozepes tanulo voltam vegig mrrt nem erdekelt de felvettek az egyik legjobb egyetem allamijara jó erettsegikkel..:)

2014. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%
Szard le magastrról. Én megmondanám a tanárnak, hogy tőled ennyi telik, egyáltalán nem vagy sportos alkat, akár tetszik, akár nem. Őt minősíti, hogy egy KÉSZSÉGtárgyat valami ostoba mérce szerint osztályoz, nem pedig a diák készségei szerint.
2014. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!