Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy hűhó a semmiért, avagy a...

Nagy hűhó a semmiért, avagy a magyar oktatási rendszer csődje?

Figyelt kérdés
Most immár 12. éve tanulok, idén végzek, erős gimnáziumban tanulok. Gyakorlatilag végig azt hallottam, hogy majd ekkor, majd akkor ilyen nehéz lesz, olyan fárasztó lesz az iskola. felső előtt, gimi előtt is. Aztán semmi. gyakorlatilag 0 tanulással, kis odafigyeléssel simán 5-öst kapok. Délután nem tanulok, csak a beadandókat csinálom meg. Egyszerűen nem fáraszt le a suli, komolyan ez életem legjobb időszaka, az egyetemen már lesz szívás az biztos. Más tanuló meg órákat tanul, de miért? ez a kerettanterv, a követelmény egy lepkefing. Ja meg elfáradnak a diákok, aztán csak ülni kell. Angolon olyan jókat aludtam, aztán tavaly előrehozottan 95%-os emelt érettségit írtam. azt se tudtam mik a szóbeli tételek amikor odamentem. max pontot kaptam. ráadásul amit tanulunk, több mint a fele baromság, értelmetlen. miért nem szelektálnak? nem készít fel semmire. jobban az egyetemre kéne hangolni. Miért nem teszik?
2014. szept. 12. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Jaj de bírom ezeket a nagy szavakat, akkorát fogsz te még arcra esni, hogy öröm lesz nézni.
2014. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Miattad.
2014. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés inkább dicsekvésszagú, mint valódi kérdés...


Egyébként, vannak jobb képességű diákok (mint például te elvileg), és vannak jóval gyengébb képességűek. Már azt is százezerszer leírták, hogy a mostani oktatási rendszer abszolút nem elégíti ki az igényeket; az ott tanultak 99%-át nem fogják használni a diákok, legfeljebb egy adott szintű műveltséget tud adni, ami azért kevés a kenyérkereséshez. Ha egyetemre megy az ember, akkor már egy kicsit több haszna van, de akkor is egy-két tárgynak.


Én is olyan voltam, hogy alig tanultam, kétszer átolvastam az anyagot és ment, mások pedig hozzám rohangáltak, hogy magyarázzam el a matekot. Szóval nem mondható el általánosságban, hogy könnyű; valakinek megy, valakinek kevésbé. Ellenben én is szorgalmazom azt, hogy akinek más az irányultsága, az abból többet tanuljon, míg másból kevesebbet, viszont a mai állapotok alapján, hogy nincs elég szakképzett és jó(!) tanár, ráadásul a jelenlegi kormány tudatosan arra hajt, hogy ne legyen jól kinevelt következő generáció (iskolák államosítása, fölösleges plusz tornaóra, egyetemisták szivatása), semmi esély egy normális oktatási reformra.

2014. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én értem miről beszélsz, és szerintem is szomorú. Viszont diákként az oktatási rendszerrel nem tudsz mit kezdeni - ezért foglalkozz a saját "oktatásoddal".


Fakultációk, szakkörök, versenyfelkészítők a legtöbb iskolában vannak - ha nincs, és lenne rá igény, szervezhettek magatoknak is akár. De az egyetemek is tartanak tehetséggondozó foglalkozásokat ingyen, csak meg kell találni a jó helyeket.


Emellett így a 21. században az internet is nagyszerű tanulási lehetőség. Tetszőleges kurzust felvehetsz, elvégezhetsz. Coursera, edX, KhanAcademy... De ha mondasz témát, tudok még ajánlani.


Végül pedig élvezd ki ezeket a könnyű időket, mert ha erős egyetemre mész akkor jelentősen csökkenni fog a szabadidőd. Erre pedig nem lehet és nem is érdemes felkészülni.

2014. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az embereknek különbözőek a képességei. Szerencséd van, könnyen tanulsz. Örülj neki:) Nagy előny, az biztos.

Szerencsére nekem is könnyen mentek ezek a dolgok, őszintén szólva, nekem az egyetem se csak szenvedés meg szívás, hanem életem legszebb évei...pedig nem egyszerű szakra járok:)

2014. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elmondásod alapján erős gimibe jársz. Viszont egy erős gimiben nem tűrik azt, hogy valaki a padon tespedjen.

Nem arról szól a dolog, hogy csak ülni kell. Ha olyan tárgy óráján vagy, amit nem szeretsz, és közben írnod és dolgoznod kell, akkor az, hogy téged erre kényszerítenek, az borzasztóan lefáraszt. Ha meg a kedvenc tárgyad óráján vagy, ott is fáradsz, hiszen aktívan dolgozol.

Szerintem csak egy silány minőségű iskolában élsz meg abból, amit az órán szedsz fel. Gimiben megnő az anyag mennyisége, egyszerűen nem lehet meg lenni abból, ami megragad az órán.

Az államnak nem célja, hogy hasznos dolgokat tanuljunk, mert akkor még véletlenül műveltek leszünk, ami nekik nem jó.

Összességében te vagy az oktatás szégyene, mert nagyképűen adtad elő magad.

2014. szept. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd ha felsőoktatásba kerülsz, rájössz, hogy a dolgok ott nem úgy működnek, ahogy te most hiszed. Ott már a szerencse is számít egy jó jegynél illetve ott már önállóan kell mindent intézned. Szakfüggő, de ne gondold, hogy a felsőoktatásban szerzett tudás nagy részének hasznát veszed.
2014. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd ha azt csinálod, mint én, vagyis naponta küzdesz azért, hogy diákok nem hogy az érettségizzenek, de a nyolc általánost elvégezzék, akkor majd máshogy látod, mennyire is könnyű az iskola.
2015. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!