Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az ELTE-n egy...

Hogyan működik az ELTE-n egy nyelvi szak?

Figyelt kérdés

Német-olasz osztatlan tanári szakra szeretnék menni, de csak az egyik nyelvből kell emelt szintű érettségi, a másikból elég a középszintű is.

Nekem olaszból lesz emelt, németből közép. Az lenne a kérdésem, hogy a középszintű német valóban elég ahhoz, hogy minden gond nélkül el tudjam végezni a német szakot? Hogy működik ez egyáltalán?


2014. szept. 12. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A tudásod el kell, hogy érje az emelt szintet, hiszen minden németes tárgy németül megy, és úgy is kell vizsgázni rögtön az első félévtől. Van még addig időd, fejlődj!
2014. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De akkor miért nem elvárás a felvételinél az emelt érettségi?

[link]

2014. szept. 13. 00:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Két emelt nagyon kevés helyen követelmény, ahol nagyon magas a bekerülési pontszám, én nem is tudok mást, mint az orvosi. Még azt is el tudom képzelni, hogy ennek anyagi okai vannak, mert az emelt érettségiztetőknek külön kell fizetni. Úgy tűnik, abból indulnak ki, hogy bekerül a hallgató és onnantól az ő felelőssége, hogy hogy bírja.
2014. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!