Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Menjek suliba betegen vagy...

Menjek suliba betegen vagy maradjak itthon? (egyetem)

Figyelt kérdés

Eléggé szarul vagyok, percenként fújom az orromat és köhögök. + Most lázas is vagyok, de ez 1-2 órán belül elszokott múlni.


10-től este 6-ig vannak előadásaim. Amit előadáson levetítenek, elmondanak, azt fel szokták rakni a netre .pdf, .doc vagy .ppt formátumban.


Ebben az esetben ti otthon maradnátok vagy bemennétek?


2014. szept. 15. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Egyetemen tanulja meg az ember, hogy addig számít egészségesnek és munka-, illetve tanulóképes állapotúnak, amíg a saját végtagjait igénybe véve be tudja vonszolni magát a munkahelyre vagy iskolába és nem halálozik el a munkaidő/tanítás végéig. Ugyanis hiába teszik fel az előadás anyagát az internetre, azzal nem sokat érsz. Van, hogy a kivetített dia fél órán át ott virít a falon vagy vásznon, a tanár meg tök másról beszél, de vizsgán azt fogja kérdezni, amit elmondott. Olyan is van, hogy nem írat katalógust, de jó az arcmemóriája, és akire nem nagyon emlékszik előadásokról, annak mindig vannak extra kérdései. Az is előfordul, hogy a kivetített dián hülyeség van, mert idejétmúlt a forrásadat vagy rosszul számolt/következtetett a tanár. Ellenben amit elmond, az nagy valószínűséggel helyes lesz. Ja, és előadáson kérdezni is lehet, ha nem értesz valamit, nem szorulsz a csoporttársaid mikor milyen szintű magyarázatára.

Délelőtt 10-ig van még időd, tolj be valami jó forró, C-vitaminos innivalót, vegyél egy 100-as papírzsebkendőt, azt' irány az egyetem! Előadásról van szó, nem kell kimenned a táblához és feladatot megoldanod, csak ülsz és hallgatsz. Lehetőleg nem a legnagyobb tömegbe ülsz be, hogy más már ne legyen beteg, végighallgatod, jegyzetelsz, aztán majd este alszol egy jó nagyot.

2014. szept. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van gyakorlatod, akkor arra menj be (de arról is lehet 3-szor hiányozni). Ha nincs gyakorlatod csak előadás, akkor nyugodtan otthon maradhatsz. (ráérsz szadizni magad, ha dolgozol)
2014. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak előadásom volt.


Nem mentem végül, de hasznossá tettem magam. Feküdtem az ágyban és közben mikroökonómiát tanultam meg analízis feladatokat gyakoroltam :D

2014. szept. 15. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!