Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetséges ez? Mit...

Hogyan lehetséges ez? Mit kell csinálnom hogy kiiratkozhassak végleg? 19/F

Figyelt kérdés
Felsőoktatási szakképzésre( 2 éves a képzés) járok a Budapesti Gazdasági Főiskola egyik karára és abba akarom hagyni mert nem olyan amire számítottam. Mi ennek módja? Szeptember elején beiratkoztam és már aktívvá tettem a félévemet meg az óráimat is felvettem már. Hogyan tudnám abbahagyni? Csak a következő félévtől lehetséges?

2014. szept. 15. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulmányi osztályon rákérdezel.
2014. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a TO-n érdeklődj. vagy a moduloban add le a hallgatói jogviszony megszüntetése kérelmet
2014. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha soha többet be se mész magától megszűnik a hallgatói jogviszonyod.

Kérdés az hogy állami vagy fizetős formában iratkoztál be?

Ha állami akkor elhasználtál 1 db félévet..ez a türelmi idő, meggondolgatod magad következmények nélkül.

Ha fizetős és már kifizetted a tandíjat akkor nem kapod vissza.

Ha fizetős de még nem fizettél..na akkor az egyetemi szabályzat mondja meg szeptemberben meddig gondolhatod meg magad..

2014. szept. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem bántásból írok, de ez már többedik hasonló kérdés ami ugye megfogalmazódott a 2014/15 1. félév kezdete óta.


Én is most kezdem az egyetemet, én is (valószínűleg pár társammal egyetemben) most azt érzem, hogy jesszus, hát én ehhez annyira hülye vagyok és még csak most kezdődik az egész :( De 1 hétnyi anyagból nem is lehet tudni, hogy milyen lesz egy adott tárgy, mennyire fog a későbbiekben tetszeni, nem tetszeni.


Én mindenkinek azt ajánlanám, hogy ha már úgyis beiratkozott arra a félévre, akkor már próbálja meg legalább azt az 1 félévet kivárni.


Ha a követelmények rettentettek meg, akkor sem szabad ilyen hirtelen feladni. Sehol sem cukorka és szivárvány a felsőoktatás, mindenhol kell tanulni (hol többet, hol kevesebbet).


Ha a nagy lelki andalgásom nem segít, akkor szerintem simán már most is ott tudod hagyni, és erre az opcióra már kedvesen válaszolt az előttem válaszoló.

2014. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok csak az egyetem más... Szar az egész 😄 én eddig bírtam. Viszont ott nem hagyom, de van olyan lehetőség hogy passzívalom. Szeptember 30-ig lehet. De így majd folytatom jövőre csak nem nappalin mert nem bírtam ezt a pár hetet sem..
2014. szept. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!