Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van köztetek olyan aki amikor...

Van köztetek olyan aki amikor iskolába járt, általános, gimi, nem vett részt a tornaórákon mert igazságtalannak érezte hogy másokkal fizikailag összehasonlítsák, osztályozzák?

Figyelt kérdés

ha nincs mi a véleményetek egy olyan gyerekről aki max megjelenik, de nem vesz részt rajtuk?


ugyanis bántja az hogy fizikai veleszületett teljesítő képességét mérik össze másokéval, és ezt akarják leosztályozni. ezáltal bizonyítványt állítani ki arról, hogy mennyit is 2 "ér".


én ilyen voltam. a szüleim miatt nem mert megbuktatni a tanár mert tudta hogy anyám szakmailag tökreteszi, apám meg testileg ( anyu kapcsolatai polgármesteri szinten van, apum meg hivatásból erős ember)


mellesleg most már egyetemista hallgató vagyok, és jó felé haladok. de sosem bírtam elviselni hogy engem a fizikai erőnlétem alapján valaki is megítéljen. lehet nem vagyok erős, és nagy, de van eszem. és azzal akarok érvényesülni.


2014. szept. 20. 22:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

"fizikai veleszületett teljesítő képességét mérik össze másokéval"


- Vagy nem. Ismerek egy pár tornatanárt, de senki sem a veleszületett teljesítőképességet méri össze a másikéval, hanem a szorgalmat. Egyébként mi van a többi tantárggyal? Talán mindenki ugyanolyan szépen rajzol születésétől fogva? Vagy ugyanolyan jól tudnak fejben számolni?


A szüleid jól elkényeztettek.

2014. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Hozzáteszem: a tornaóra célja nem az összemérés, hanem hogy mozogjon a gyerek (legalább akkor). Ehhez persze szükséges lehet az osztályzat, különben nem veszik komolyan.
2014. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Már ne haragudj, de elég nyámnyila lehetsz. A mozgás mindenkinek jót tesz és senki sem hal bele egy testnevelés órába. A tanárok többsége a saját képességeidhez képest értékel, nem másokhoz. Kíváncsi vagyok, hogy az egyetemen hogyan bújsz ki a kötelező testnevelés félévek teljesítése alól? Vagy apád végigveri a teljes testnevelési tanszéket? Én sem vagyok egy erős ember, de mozgás nélkül szegényebbnek érezném az életem, pedig nekem is van eszem, két mérnöki diplomám is van.
2014. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
ha lesz gyerekem én biztos felmentetem, majd a gyerek eldönti mit mikor szeretne csinálni. én magam 4. ig mentem tornaórára utána elegem lett és nem mentem. anyukám megkérdezte mi a bajom, és elmondtam hogy igazságtalan és egyet értett velem. amúgy gimiben már orvosilag voltam felmentve, mivel van orvos ismerős is a családban, nem is egy. hanem sok. szoktam mozogni, mostanában rákaptam a yogára, és nagyon élvezem. de fizikailag gyenge vagyok nagyon. és mikor fiatalabb voltam, még gyengébb voltam.
2014. szept. 20. 22:33
 5/24 anonim ***** válasza:
71%

"ha lesz gyerekem én biztos felmentetem, majd a gyerek eldönti mit mikor szeretne csinálni"


- Én iskolában dolgozom. Sok gyereknek itt sosincs kedvük matekhoz, magyarhoz, történelemhez, angol nyelvhez, de még testneveléshez. Nekik milyen jövőt jósolnál?

2014. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
ne mosd össze a fizikai és a szellemi teljesítőképességet. nyilván ha valaki nem akar tornázni, nem lesz semmi baja ha tanul. de ha valaki nem tanul és csak rugdossa azt a rohadt labdát, annak annál inkább.... nem lehet a torna órát és a szellemi tudást összemosni.
2014. szept. 20. 22:43
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

"ne mosd össze a fizikai és a szellemi teljesítőképességet"


- Akkor esetleg a sok félrebeszélés helyett mutass rá, mi is a különbség a kettő közt.


"nyilván ha valaki nem akar tornázni, nem lesz semmi baja ha tanul. de ha valaki nem tanul és csak rugdossa azt a rohadt labdát, annak annál inkább.... nem lehet a torna órát és a szellemi tudást összemosni."


- Ha valaki sosem mozog, ugyanúgy káros. Nem véletlen, hogy a mi kultúránkban mindig is összefüggött a testi és lelki nevelés.

2014. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
hát, az egyetemen elért eddigi eredményeim nem arról árulkodnak :) mert nincs egy véleményünk valamiről már nyomorék vagyok? hmmm. nekem inkább az ilyen tűnik annak.
2014. szept. 20. 23:34
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Megint nem tudtál igazából érvelni a saját véleményed mellett. Valószínűleg valahol Te is érzed, hogy nem egészen korrekt ez a dolog, különben nem írtad volna ki ezt a kérdést.
2014. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

tökéletesen korrektnek érzem. azonban nem tudom milyen érvet vársz arra hogy, idézem "Kérdező te ritka nyomorék vagy."....


amúgy jó látni, ahogy jöttök anyázni, betanított birkák módjára. jókat mulatok hogy mennyire nem bírják egyesek elviselni ha valaki nemet mond társadalmi normákra, mennyire felkavar ez egyes tompa agyú majmot :D

2014. szept. 21. 00:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!