Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Már nem bírom az...

Mit tegyek? Már nem bírom az iskolát!

Figyelt kérdés

Az útálom szó enyhe kifejezés arra amit a suli iránt érzek,sőt még talán lehet az is hogy nem is szidom evvel a szóval eléggé ezt az iskolát !

Most 7.osztály év elején pattant el a húr. A legeslegsz@rabb órarendet időpontokat és tanárokat kaptuk.

Az órarend: Hétfő 7 óra Kedd 7 óra Szerda 7 óra Csütörtök 6 óra Péntek 6 óra

Na és akkor evvel az idővel gazdálkodj kiss köcsög mert még kapsz 2 tonna leckét is holnapra és magasról lesz@rjuk hogy ha nem tudtad megcsinálni a leckét.

Kaptunk egy 76 ÉVES őskövületet irodalom és nyelvtan tanárnak aki túl sokat vár el a gyereketől. Ja említettem már hogy az egyik órán arról beszélt hogy hogy halt meg a családja ? Hát normális ez ?! Éppeszű ember nem beszél erről 13-12 éves gyerekek előtt !

Ja meg az elvárások kaptunk 5 kötelező olvasmányt (Ebből 4 nem is kéne hogy kötelező legyen) amit szerintem hasra csapva nevetve választott ki olyan könyveket amelyeket mindegyik gyerek útál és gyűlöl. Nem a mai fiatalok fejével gondolkoznak. Régen biztosan k@rva menő volt ha valaki Kőszirtű fenyvest olvasott ! (Direkt írtam így) más iskolákban akció és kaland könyveket adnak kötelező olvasmánynak amiből csak egy olvasó naplót kell csinálni egy 300-180 oldalas könyvből ami nem egy nagy kihívás. Mi nálunk ? Kapásból a 631 oldalas kőszivűből kell csinálni olvasó naplót RÉSZENKÉNT ! És erre kinek van kedve ? Senkinek !

Nálam vége ennyi nem bírom tovább csinálni. Sokkal jobban szeretek operatőrködni és filmet vágni,készíteni,kocsit szerelni,elektronikai dolgokkal foglalkozni,összerakni (Össze bírok rakni egy komplett számítógépet sőt egy gamer gépet is) Tehát engem nem érdekel ez az egész "tanítási rendszer" melesleg a 8.-ban még 5. ÓRA IS VAN !!

A többi 7.osztályban is van 5.óra csak a milyénkben nincsen.

Az iskola a Mezőtúri Református Kollégium Gimmnázium Szakközépiskola és Óvoda

13/F



2014. szept. 21. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


nyugalom, igaz én már szakközépiskolába járok, de nekem sokkal rosszabb az órarendem, én a te helyedben örülnék...


Csak hogy értsd: hétfőtől- csütörtökig minden nap 8 óra és pénteken 7 óra...

2014. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is hetedikre volt kötelező a Kőszívű, meg még pár könyv, több mint nektek.

Nekünk minden nap 7óránk volt, aztán lett nyolcadik is.

2014. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ne hisztizz bakker, csinald a dolgod.


Megint egy tul okos kisgyerek.


" Sokkal jobban szeretek operatőrködni és filmet vágni,készíteni,kocsit szerelni,elektronikai dolgokkal foglalkozni,összerakni (Össze bírok rakni egy komplett számítógépet sőt egy gamer gépet is) "


A loteri kutyat nem erdekli hogy te mit szeretsz kisfiam. Az iskola a te dolgod, azt kell csinalnod, ott kell helytallnod. Ha nem teszed, mesz kozmunkasnak, jo esetben.


Vagy azt hiszed barki is megfizeti a te oriasi "szaktudasodast"? Kocsit szerelni? Rohog a vakbelem komolyan.

2014. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 galopp001 válasza:
100%
Én tanár vagyok ugyan, de teljesen megértem a problémádat. Egyre több a gyerekeken a teher. De ez oda-vissza is igaz, tekintve, hogy a tanárokat is ugráltatják a feletteseik. Nyugi van, tényleg. Hogy ez a rendszer változzon, ahhoz olyan pozícióban kell lenned, ahol bizony sokan egyetemet végeztek. Ahhoz meg tanulni kell. Ha abbahagyod, akkor nem velük baszol ki, hanem magaddal. Nem kicsit, nagyon! Mikor meglátod a sok tanárt a suliban, akkor gondolj arra, hogy az ő gyerekeik sorsát bizony Te/Ti irányítjátok majd. A te nemzedéked. Úgyhogy ha unod a sulit, akkor végezd el a legjobb tudásod szerint minél magasabb szinten, majd azon legyél, hogy a gyerekeidnek könnyebb legyen. Rajtad a világ szeme, hogy mi lesz belőled. ;) Sok sikert, fel a fejjel! :)
2014. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 galopp001 válasza:
Rövidebben: amit nem tudsz megváltoztatni, annak állj az élére! ;)
2014. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Igazán sokat segítettek !
2014. szept. 22. 07:11
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Megis mit vartal?


Biztassunk hogy ne jarj suliba?

2014. szept. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
En is hetedikes vagyok es kb ugyanez az orarendem!!Sajnos mindem iskolaban van kotelezo ami hetedikben a koszivu tehat ezelol senki nem menekulhet el:(( Ha nagyon nem birjatok az irodalom tanart akkor jellezetek az igazgatonak hogy mikrol beszel es talani fognak ra megoldast;)Ha meg nagyon nem szereted az iskoladat akkor menj el egy masik suliba ami tagozatos es ugylatom szeretsz gepekkel foglalkozni akkor pl az epreskerti pont jo mert info tagozatos iskola!!De inkabb beszelj errol a szuleiddel ok ugyis elfognak patni tamacsokkal remelem tudtam segiteni:))
2014. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Középsuliban lesz akár 9-10 órád is illetve 1 évbe vagy 12 kötelező olvasmányod;)(én csak gimiről tudok nyilatkozni)
2014. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na majd aztán az egyetemen mennyi órád lesz... Főleg úgy, hogy egy tanóra 1,5 óra :)
2014. szept. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!