Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a magyar oktatás...

Mit gondoltok a magyar oktatásról?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, csak úgy általában kérdezem. Jót, is rosszat is. Mi az ami oké, mi az amin változtatnátok, h hatékonyabb legyen az oktatás?


Amúgy azt tudtátok, h a világon a 20. hely körül állunk? Szerintem ez nagyon jó! Szóval annyira nem kéne leszólni a magyar oktatást!


De ha lebontjuk: 1. általános isk

2. középisk

3. főiskolák, egyetemek

4. tanfolyamok

5. nyelvoktatás?


Szerintem az általános iskolákban nagyon jó, és naprakész az oktatás. Szépek igényesek a tankönyvek, öröm belőlük tanulni, ha összehasonlítjuk, mondjuk 10 évvel ezelőttivel.Aki most tanul sokkal versenyképesebb lesz mint 10 évvel ezelőtti tanulók.


Nem tudom miért van tanár-diák ellentét. Talán mert a szülő úgy gondolja, h ő rengeteget dolgozik a gyerekéért, h előteremtse a pénzt az oktatására, és elvárja, h az iskola a nevelést megoldja helyette.

Valahol érthető, h az este hullafáradtan hazamérkező szülőnek sok még a háztartás mellett a gyerekkel is foglalkozni, vesződni, de a szülő mintakép a gyereknek, és az iskola nem tudja átvenni ezt a szerepet. A szülői nevelés nélkül az iskola keveset tehet.És azok a szülők, akik ezt félválról veszik, ne panaszkodjanak majd ha öregek lesznek, és ez a felnövekvő nemzedék úgy bánik velük, ahogy beléjük nevelték a sz*rok bele mindenbe életfelfogást!


Elég durva gyerekbrutalitásokat látunk mostanában, amit azt hittük eddig csak az USA-ban van.


Ja, és úgy látom, h a tanárok egyik továbbképzésről mennek a másikra, sok az adminisztrálciójuk, a munkájuk 3/4-e! Amit a kormány kényszerített a nyakukra.Lassan elterjednek a sulikban az interaktív táblák, amik jók, de főleg azoknak a cégeknek, akik eladják! Egy CD hozzájuk 40-80 ezer ft körül mozog, egy tantárgyból. Jó biznisz, szerintem fontosabb lenne inkább a tanárok jobb anyagi megbecsülése, hisz rengeteg munkájuk van egy tanuló jövőjében.


Egyre több teret hódit a lexikális tudás mellett a gyereket gondolkodásának fejlesztése, különböző feladatokon keresztül.Sokszor bajban vannak a gyerekek, amikor a véleményüket kell kifejteni egy dologgal kapcsolatba.


Sajnos az tragédia, h az ország a privatizáció után kettészakadt szegény, és gazdagokra, őrülten nőnek a társadalmi és kultúrális különbségek. (szókincs, magánórák, külön foglalkozások)


Sajnos városon, őrült harc is folyik az elit iskolákért.


A középiskolák szerintem túl nagy terhet rónak a tanulókra, őrült tanulásból áll pl egy gimnazista napja, vmi adatbetáplálás.


Az érettségivel is kicsinálják őket idegileg, agyon stressztelik, minek a kettő érettségi?

Amugy szerintem a mi középiskolásaink elég műveltek széles skálán, tájékozottak a világban, más országokhoz képest.


Na, a főiskolákról egyetemekről is megvan a véleményem!

Túl sok elméleti anyag, gyakorlati tudás, alig, vagyis háttérbe szorítva, sok használhatatlan dolgot kell nekik megtanulni, meg a hülye neptun-pararendszer, meg a sok szabályok, időpontok.Pf:P


Az államnak sokkal nagyobb hangsúlyt kéne fektetni a természettudományos foglalkozások oktatására, a kutatásra, persze ez kimarad a médiából, meg azt mondják a kormányfők, h minek majd jön a külföldi tudósok. Pedig a magyarok elég okosak lennének!!!


A tanfolyamok drágák, vagy nem elég színvonalasak.


A nyelvoktatás siralmas. Írásban perfektek, de megszólalni nem merő diákokat nevelnek az iskolákban. Elveszik a lényeg, h miért is tanulunk nyelveket, mindenkinek csak az ugrik be h mert meg kell felelni a Rigóutcának, nem pedig az h az idegen nyelv fontos lesz a munkahelyünkön, meg a magánéletben, barátságok kialakitásánál.


Igencsak meg kéne reformálni a nyelvoktatást.

Kevesebb szőrszálhasogatóbb feladat, több mondatfordítás, beszédközpontú órák, kis létszámmúak, max 6, h legyen idő beszélni is órán, sajnos a nagy tananyag miatt csak a tanárok leadják a anyagot és ennyi van, az okosak jelentkezgetnek, a többi meg fél a beégéstől. Marhaság is azt hinni h ha vki kinyitja a száját akkor annak egyből perfektül kéne megszólalni. Mivel ez egy folyamat!


Összefoglalva ennyi. Kiváncsi arra, h akik a 20. helyen előttünk állnak országok ott mivel tudnak többet? Interaktív tábla? Más módszerek?


2010. jan. 20. 19:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A kettővel előttem lévőnek teljesen igaza van.

Azt a legfontosabb felismerni, hogy ez direkt van így. Ha továbbra is hagyjuk, egyre és egyre sz@rabb lesz.

2010. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

csatlakozom előzőhöz.


én vegyipari technikusimat csinálom, és bizony látom sokszor milyen emberek kapnak technikus oklevelet, vagy diplomát az egyetemeken. Iszonyú hogy mennyire le lehet amortizálni a képzést. Persze lehet azon lovagolni mi volt ekkor meg akkor. Lehet hogy valamikor igényes dolgot tettünk le az asztalra. De most????


Gyerünk, bátran amerikásodjunk el. Majd akkor nálunk is egyetemi anyag lesz a H betű mint hidrogén vegyjele, vagy az elsőfokú igen egyszerű matek egyenletek megoldása...

2010. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


12:52nek: sajna, nincs már meg az a link ahol leírják, h 20. körüli helyen vagyunk. Szerintem ez elég jó, csak fokozatosan romlik. De az a kérdés h tudatosan viszik lejjebb a tananyag szinvonalát, vagy most igazítják a gyerekkori sajátossághoz? Pl rájöttek h 2. osztályban olyan mesék szövegek voltak a könyvben ami túl hosszú, nehéz elolvasni, vagy a gyereknek túl elvont dolog.


Amit a tanfolyamokról írtál, azzal nem értek teljesen egyet, mert én pl rendesen elvégeztem a suliaimat, de még most is van h érdekelnek új dolgok, és ha módom lesz tanulni is fogok tanfolyamokon, mindenféle bürokrácia nékül ami az egyetemeken van, meg a felesleges sallang nélkül.


A nyelvoktatásról meg h csak angol németet? Na, ne! Bármilyen más nyelvet is ugyanolyan fontossá tennék, és figyeljétek meg h ez fel is fog erősödni!!!!

(olasz, spanyol, arab, orosz, kínai....:) Amúgy a spanyol, meg az arab világnyelv, a Földön nagy területen meg tudod magad értetni!

2010. jan. 20. 23:04
 14/19 anonim ***** válasza:

Jó a több nyelvet is lehet tanulni, de az angol a legfontosabb szerintem.

A tanfolyamokkal meg annyi bajom van hogy hiába van meg a papírod, akkor sem tudsz annyit mint aki évekig tanulta.

2010. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

19:57nek: Szerintem szakmunkásképzőből, és gimiből is van többféle színvonalú, és én úgy látom h a legnehezebb még mindig az érettségi megszerzése, nem a diploma. ez jobban kipurcantja a diákokat.


A fiatal tanároknak meg nem könnyű a dolguk a fegyelemtartásban. Nem könnyű úgy h a tanulók sokszor zavarják az órát, vannak csoportok, akiket csak a hülyéskedés érdekel, és elviszik az órát más irányba, pocsékolva a saját idejüket, meg a másét is. És csodálkozol h nem tud a tanár az órára koncentrálni? Hogy amikor folyton veszekednie kell h maradjanak csendben. Na és szerinted hogy tartsanak fegyelmet? Amikor ezek a gyerekek kicsi koruktól fogva ugy vannak nevelve h nekik mindent szabad? Nem a szülőnél kezdődne a dolog? Tudom h vannak olyan fiatal tanárok akik még nem elég rugalmasok a tanitásban, de idővel belejönnek a gyakorlatba. Nekem pl voltak lelkiismeretes fiatal tanáraim középiskolában. Meg idősebbek, akik nemtudom h mikek képzelték magukat, h ők felsőbbrendűek. Az idősebb tanárok vannak jobban belefásulva a munkába, meg legyintenek az egészre, a fiataloknak, meg inkább kihivás. És a dokiknál is így van. Ott a túl fiatalnak még nincs elég tapasztalata, az öreg már nem követi a változásokat annyira, a középkorú, meg pont jó.

2010. jan. 20. 23:13
 16/19 A kérdező kommentje:

Akik azt írták h meghajthatna az iskola jobban, azoknak még egyszer mondom, a társadalom nagyon szétszakadsz a privatizáció óta szegényekre, gazdagokra, ami az oktatásban is megnyilvánul, és csak növeli a szakadékot. Aki gazdag annak több pénze lesz különórákra is! És sajnos a kultúra szorosan összefügg h milyen szociális környezetből mennek a gyerekek iskolába. Egyszerre kell a butább gyereket, meg a nagyon okosat tanitani, ami nem könnyű!


És mit gondoltok milyen irányba megy ez majd el?

El fognak szaporodni a magániskolák, ahova a módosabb gyerekek járnak, az államin meg a szegényebb magyar gyerekek fognak osztozni az egyre szaporodó cigányokkal.

És akkor ott milyen körülmények fognak uralkodni, és az onnan kikerülő gyerekeknek mennyi esélyük lesz a munkaerőpiacon?

2010. jan. 20. 23:21
 17/19 A kérdező kommentje:
Én még nem vagyok szülő, de kíváncsi lennék az ő szemszögükre is h mi az alapja a tanár-szülő ellentétnek. A környékünkön ugyanis a sok munkanélküli szülő kedvenc időtöltése kibeszélni "a szemét tanárt" :) nem szeretem hallgatni az utcán, meg azt várnák el h az iskola minden nevelési feladatot oldjon meg helyettük, csak ne nekik kelljen foglalkozni gyerekkel. Van olyan is akit zavar otthon a gyereke míg nézi a Maunika-showt ezért beteszi napközibe, egész nap nem főz csak veszi nekik a csipszet. Aztán szép mintakép a gyereknek:)
2010. jan. 20. 23:30
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lerontották, különösen a természettudományos területeken. Vissza kell hozni a régi színvonalat.
2010. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok okos ember ( politikusok , szakemberek ) folyton mondják és osztják az észt , hogy rossz a magyar oktatás de így meg így kéne változtatni ... csak duma duma.

Mindig csak beszélnek h változtatni kéne az oktatási rendszeren , csinálnak különböző kimutatásokat , statisztikákat és ennek az elemzésében meg is áll a tudásuk.


Számomra a középiskola egy hatalmas csalódás volt , pedig én egy jóhírű gimibe jártam , de még életemben ennyire közömbös , érdektelen tanárt nem láttam ...saját magukon más nem nagyon érdekelte őket ...


A főiskola meg maga volt a kárpótlás ( a gimis szar 4 évért ) nagyon jó volt , imádtam járni , végre voltak TANÁREGYÉNISÉGEK akikkel óra után tudtál beszélni az anyagról , ajánlott könyveket és olyan előadásokat tartott némelyik h tátott szájjal és kusban hallgatta mindeki.


A nyelvtanulás katasztrófa , a suliban kevés a jó angol tanár . A nyelviskolák magántanárok meg szépen kihasználják , hogy sokan nem tudják az angol nyelvet ... és szépen lehúzzák anyagilak a tanulni vágyó diákokat .

Én két nyelven beszélek angolul és franciául . egész életemben egy francia tanárom volt , aki megtanított mindenre . Angolból legalább 50 tanárom volt ...eddig...( és nem túlzok )

szemléletváltás kell , már várom azt a percet hogy az ősszes angol nyelviksola és magántanár fuccsoljon be és végre más nyelvet kezdjenek el favorizálni ... pl spanyol , kínai , japán v orosz .

2010. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!