Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nincs olyan törvény ami...

Nincs olyan törvény ami kimondja, hogy nem tarthatnak bent kötelezően este 10-ig az iskolában szombaton?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs. Gondolom, valami iskolai rendezvény van, azon nem vagy köteles részt venni, mivel nem tanóra, nem írhatnak be hiányzónak.
2014. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan törvény, ami kimondaná, hogy bármikor bentarthatnának: elvileg ki be járhatnál kedved szerint (bár a portás sem kötelezhető rá, hogy bármikor ajtót nyisson). Az más kérdés, hogy milyen következményei vannak. Értelemszerűen nem igazolatlan óra, ha nem maradsz bent tanórai foglalkozáson kívül szombaton az iskolában (így erre még nem ugrik a gyámhivatal), azonban ha a házirend kötelezővé teszi, annak megszegése következményekkel jár.
2014. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Anno, amikor valami olyan iskolai marhaságon kellett volna ott lennem, ami estébe nyúlt és nem akartam, mert inkább otthon akartam játszani az antiszociálist (kamaszoknál gyakram előfordul), akkor mindig azzal bújtam ki, hogy a szüleim nagyon szigorúak és este 8-kor ágyba kell lennem, mert egyébként büntetést kapok. Egészen gimi közepéig ez vállalható volt utána már nem. Tudom nem szép dolog, de ezek a sulis cuccok kötelezően ajánlottak és valahogy ki kellett bújni alóla. :)
2014. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!