Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplomaosztóra csak érvényes...

Diplomaosztóra csak érvényes nyelvvizsga bizonyítvánnyal mehetek?

Figyelt kérdés
Ha az államvizsgáig nem lesz meg a nyelvvizsga bizonyítvány, csak postán kapok oklevelet?
2014. szept. 27. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Attól még elmehetsz, és személyesen átveheted az okleveledet és majd ha meglesz a nyelvvizsgád, akkor pedig a diplomádat is.

Szóval az, hogy részt vegyél az ünnepségen, az nem kötött nyelvvizsgához. :)

2014. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valahol így van, ahogy az első írja, de nálunk biztosan nem így volt. Diplomaosztón a diplomát adják ki, ha pedig nincs nyelvvizsga, ki sem állítják, így nincs is mit átvenni. Igazolást a TO-n kaphatottál.
2014. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezt inkább a TO-n kérdezzem meg, igaz? Nem tudjátok A DE-EFK-n hogy megy?
2014. szept. 27. 16:29
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
DE EFK: el sem mehetsz a diplomaosztóra ha nincs meg a nyelvvizsga.
2014. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kár. Köszi, akkor ideje belehúznom.
2014. szept. 27. 17:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Hajrá! Ezért jobb gimi első éveiben lerendezni.
2014. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6/6-os hozzászóló! Sokkal jobb eleve két kétnyelvű családba születni. Ha ez nem jött össze valakinek akkor sokkal jobb a külföldi kiküldetésben lévő szülőkkel pl. USA valamelyik államában élni. Sorolhatnám, mi minden jobba nyelvtanulás szempontjából. Összegezve ahhoz hogy valaki 14-15 övesen nyelvvizsgát "letudja" nem elég a saját szorgalma és képessége. Kell hozzá az hogy olyan iskolába járjon ahol jó nyelvoktatás,és kell hozzá az esetek 99,9%-ban a szülő általfizetett magántanár ki felkészíti a diákot. Ugye nem gondolod komolyan hogy ezekkel a lehetőségekkel mindenki rendelkezik?
2014. szept. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Látom a konkrét kart, de a tapasztalat azt sugallja, hogy iskolánként eltérő. Én most végeztem a SZIE-ABPK Jászberényi Campuson, és azoknak is adtak bőrkötéses cuccost, akiknek nem volt nyelvvizsgájuk. Ők magyar nyelvű tanusítványt kaptak benne. A nyelvizsgázottak pedig oklevelet két nyelven (magyar és angol), és a szakirányról egy külön papírt. Én majdnem szétszórtam az enyéimet, pedig nem fújt semmi a díszteremben.

Több ismerősöm pedig az EKF-en tanul(t), ők azt mondták, hogy nyelvvizsga nélkül államvizsgázni sem engedik őket.

Szóval ez változó, na.

2014. szept. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a válaszom miért lett nullás (1-es kommentelő vagyok), de én is tapasztalatból írtam. 2 éve, ahogy a 8-as válaszoló, én is Jászberényben végeztem, és ott így volt.

Azt nem tudtam, hogy máshol mi a rendszer, plusz úgy, hogy mivel a Kedves Kérdező általánosságban tette fel a kérdést, nem egy konkrét iskolára mérten, csak a 3. kommentben szerepel a suli neve!!!!

2014. szept. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előttem szól 1-es válaszadó!

Én ugyan nem nulláztalak le válsz ügyileg, de tényleg van egy kis fogalom zavar a válaszodban.

Sikeres államvizsga után ha valakinek nincs nyelvvizsgája nem kap oklevelet. Ugyanis az oklevél és diploma egy és ugyanaz. Attól diploma azaz oklevél hogy szakképzettséget, esetleg címet,fokozatot igazol, munkakör betöltésére jogosít.

Aki nem tudja benyújtani a nyelvvizsgát az nem oklevelet(bár kísértetiesen hasonló formája)igazolást kap arról hogy xy szakon sikeres záróvizsgát tett.

Ez nem intézmény függő, hanem a Nemzeti Felsőoktatási tv határozza meg.

Ami viszont intézményfüggő azaz, hogy a sikeres záróvizsgát tett hallgatók az igazolást csak a TO irodában vehetik-e át, vagy az intézmény őket is meghívja az ünnepélyes diplomaátadó ünnepségre. A legtöbb intézményben manapság már nincs "ünnepélyes igazolás átadó" kategória, hiszen az adott hallgató nem tudta teljesíteni a diploma megszerzés kritériumát még, tehát mit ünnepeljen. Ebből az következik, hogy akinek nincs meg a nyelvvizsgája nem mehet a diplomaosztó ünnepségre, max mint meghívott vendég. Amit viszont lehet választani, ha valaki később tudja bemutatni a nyelvvizsga bizonyítványt, akkor a soron következő ünnepélyes diplomaosztón akarja-e átvenni a diplomát vagy minél hamarabb a TO irodában hogy kiállították számára.

2014. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!