Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplomaosztóra csak érvényes...

Diplomaosztóra csak érvényes nyelvvizsga bizonyítvánnyal mehetek?

Figyelt kérdés
Ha az államvizsgáig nem lesz meg a nyelvvizsga bizonyítvány, csak postán kapok oklevelet?
2014. szept. 27. 15:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
7-esnek valamennyire igaza van. Jó az ha az ember két nyelven nől fel, én román-magyar nyelven nőttem fel, de mivel 13 évesen átköltöztünk ide, így magyar nyelvű iskolába kezdtem járni, és gimnázium első évében tettem román felsőfokú nyelvvizsgát, majd második évben francia és olasz felsőfokút raktam, románként nagyon könnyű volt mindkét nyelv mivel nagyban egyeznek, így 2 hónap bőven elég egy felsőfokúhoz mind franciából mind az olaszból, 4-ikben pedig bevállaltam az angolt is, ami épphogy meglett de meglett és ez a lényeg. Egyébként én is a Debreceni Egyetemen tanulok a GTK-n (tavaly még GVK volt), és itt is úgy van hogyha nincs nyelvvizsga akkor nem lehet ott ülni a talárba és sapiba hogy átvett az igazolást. Én személyszerint nagy mellénnyel mentem a TO-ra bevinni a nyelvvizsgákat, és a 4 felsőfokút kiterítettem mint a kártyát hogy na akkor válasszanak hogy melyiket akarják, persze egyből leoltottak hogy csak azért nagy a pofám mert román vagyok és így könnyű az új latin nyelvekből nyelvvizsgázni, ami teljesen igaz.
2014. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Én személyszerint nagy mellénnyel mentem a TO-ra bevinni a nyelvvizsgákat, és a 4 felsőfokút kiterítettem mint a kártyát hogy na akkor válasszanak hogy melyiket akarják"


- Én sokadszorra is csak hármat számoltam össze a válaszodban...

2014. szept. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Én sokadszorra is csak hármat számoltam össze a válaszodban.."

Akkor neked a matek nem megy..

román nyelvvizsga, francia nyelvvizsga, olasz nyelvvizsga, angol nyelvvizsga..Ez akárhogy is számolod első olvasatra s 4 db....

2014. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
akkor kedves 12-es, kiemelem neked a szövegből azt a részt, ahol megtalálod a negyediket is: "4-ikben pedig bevállaltam az angolt is, ami épphogy meglett de meglett és ez a lényeg." nem csak a matekkal van gond, hanem a szövegértéssel is :)
2014. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!