Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok olyan rendőr vagy...

Tudtok olyan rendőr vagy katona iskolát ahol rend és figyelem van? Gondolok arra hogy nincsenek drogos kö. csö. ögök stb!

Figyelt kérdés
Középiskolára gondoltam!

2014. okt. 2. 16:12
 1/4 ChrysP válasza:

Természetesen a katonai és a rendőr iskolákban alapfeltétel az általad írt dolgok használata, de a hallgató bárminemű kapcsolatba kerülése ezekkel az anyagokkal nem kívánatos. Mihelyt kiderül, kikerül az intézményből a gyerek És elvileg ezután sehová nem mehet, mert rendőrségi eljárás is megindul egyből.

Középiskola szempontjából a rendőr tiszthelyettesi sulit ajánlom, a minap beszéltem egy hallgatóval. Elmondása szerint felvételi vizsgán sikeres pszichológiai tesztet kell írni, sikeres fizikai felmérést (3200m futás, felülés, fekvőtámasz) kell végrehajtani, egészségügyileg rendben kell lenni, majd egy beszélgetést követően egy bizottság dönt a felvételről.

Katonai szempontból nem tudok jelenleg középiskoláról (ugye a Katkók, katonai gimnáziumok felszámolásra kerültek), így "csupán" katonai felsőoktatásról beszélhetünk jelenleg (NKE - BsC, MsC képzés). Ez ugye nem érint még téged, hisz az érettségid sincs meg.

Remélem segítettem válaszommal.

2014. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ChrysP válasza:
Remélem Te is észre vetted, hogy elírás történt! "Természetesen a katonai és a rendőr iskolákban alapfeltétel az általad írt dolgok használata, de a hallgató bárminemű kapcsolatba kerülése ezekkel az anyagokkal nem kívánatos." --> Itt természetesen az ellenkezője az igaz, tehát ALAFELTÉTEL, HOGY NEM LEHET hallgatója ezen intézményeknek az, aki drogot, vagy ahhoz hasonló anyaggal egyáltalán már kapcsolatba is lép.
2014. okt. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rég voltam már gimis. Nem minden suliban drogoznak, elitsulikban pl nem az a jellemző.

De jól gondold meg, hogy tényleg katonasuliba akarod-e íratni a gyereked.

Nálunk túl nagy volt a fegyelem (egyházi lánygimi), amúgy is jó gyerek voltam, hosszú sztori, a lényeg, hogy 8 évre hazavágott (kívülről úgy tűnt rend és fegyelem van, közben viszont nem kezeltek emberként). Majdnem pszichológus lett a vége, sokan nem is mentek vissza osztálytalira se (pedig a társaság kimondottan jó volt), de mindenki örült, hogy megszabadult attól a helytől.

Jó helyre írasd a gyereked, megértem, hogy nem akarod drogosok közé küldeni, de vannak más normális helyek is, nem csak a katonasuli.

2014. okt. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat segítettek!

Nem vagyok felnőtt nincs gyerekem, 16 éves 10.-es tanuló vagyok. Rendőr szeretnék lenni belföldön majd külföldön, csak átszeretnék vagy ha lehet iratkozni egy rendőr iskolába! Ez az iskola nem valami jó nekem. Tudtok ajánlani rendőr iskolát? Vannak drogos helyek pl. Tiszavasvári ott sok a drogos stb.


Válaszokat köszönöm előre is :) !

2014. okt. 3. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!