Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít igazolt hiányzásnak?...

Mi számít igazolt hiányzásnak? Valamilyen jogszabály?

Figyelt kérdés
A pontos kérdésem az lenne, hogy a tanár adhat e igazolatlant azért, mert egy ugyanabban az időpontban zajló másik tanórán veszel részt. Ha ez fontos információ: az internetes naplóban csak ez a másik tantárgy szerepel, amin résztveszek mindig.

2014. okt. 7. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem: mindennapos tesiről van szó vagy egy olyan óráról, amikor egy osztály külön van (sávoknál, nyelveknél, hittannál stb.)?
2014. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írd már meg a részleteket, mert ez így teljesen értelmetlen. Senki nem lehet egyszerre két helyen.
2014. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát van egy dupla fakultációnk egyik nap. Ezen az órán EGYÉRTELMŰEN résztveszek, hisz ez a továbbtanulásomban fontos tényező. Ebben az időpontban van elméletben a dupla testnevelés óra is, amin részt kéne vennem. A tanárunk év elején annyit mondott erre, hogy neki máskor nem jó, így azóta szóba se került, de félek, hogy ha egyszer észreveszi, hogy én nem járok be, akkor hatalmas leoltást kapok.


Tehát: kaphatok e tesiből igazolatlant úgy, hogy még az internetes naplóban sincs feltüntetve, hogy az az óra egyáltalán létezik.

2014. okt. 7. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Tehát egyáltalán nincs az e-naplótokban testnevelés semmikor? De teszem hozzá osztályfőnök/igazgató/a tanár aki tartja azt az órát amin bent vagy nem tud segíteni? Azt csak egyetemen várják el, hogy egy időben két helyen legyél :-D
2014. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az e-napló szerint csak három tesi órám van egy héten. Tudod lehet butának tűnök, de a testnevelés tanárunk a nagyon nem jó arc kategóriába tartozik... Lehet utána kérdezek majd az igazgató-helyettesnél!
2014. okt. 7. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval nem mondtam, hogy butának tűnsz. Nem is gondolom így.


Az a heti három tesióra meg van tartva rendesen, vagy a kérdéses időpontban van megtartva heti 2 másik helyett? (Szavaidból úgy veszem ki, hogy órarendileg mondjuk szerdán és csütörtökön 10-12 között van az órarendedben a tesi, de a tanár csak pénteken 12-16 között tudja/akarja megtartani).


Ha ez a helyzet, akkor végképp nem írhat igazolatlant.

Én mindenféleképp osztályfőnökhöz, de méginkább az igazgató(helyettes)hez fordulnék írásos panasszal ezügyben. Nem vagyok egy parázós típus, de jobb a lehető legtöbb oldalról védeni magad.


Egyébként jogilag nem lehet tárgyütközésed, _hivatalosan_ nem eshet "bántódásod", stb.

Nem kell félni, de biztosítsd be magad, hogy te szóltál, hogy ez a probléma fennáll.

2014. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!:) Igazából másképp vetted ki a szavaimból, de a válaszod többi része ettől függetlenül hasznos volt! Igazából 3 óránk be van rakva a "délelőttökbe" és 2 meg délutánra, amit a tanár önkényesen választott ki, hogy pont akkor legyen mikor nekem például órám is van. Ezekszerint ilyet alapból se tehetne meg, köszönöm szépen mégegyszer!
2014. okt. 7. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Legalábbis az én időmben még így volt. Hiába fakultáció, ilyet nem tehet(ne) meg.


Nem tudom mennyire "normális" az igazgató, igazgatóhelyettes, ofő, de szerintem valamelyikükkel ezt leboltolhatod.

Nyilván a tesitanárral lenne a legjobb, de ahogy te mondtad, ő "nagyon nem jó arc", így gondolom nem menne bele.

Esetleg ha jóba vagy a fakultációt tartó tanárral, őt is megkérheted, hogy próbáljon valamit intézni ezügyben, gondolom nem csak te mennél arra a fakultációra tesi "helyett".

2014. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!