Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be kell adni a gimnáziumi...

Be kell adni a gimnáziumi biznyítványról fénymásolatot az egyetemeknek?

Figyelt kérdés
2014. okt. 9. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, az érettségi, nyelvvizsga meg ha a szakhoz beszámították technikusi meg OKJ vizsga papírját kell.
2014. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Utolsó két évi jegyek is kellenek, szóval kell! (ha a tanulmányi pontjaid jobb pontot adnak a duplázásnál, akkor egyértelmű)
2014. okt. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyetemnek azokat az iratokat kell beadni a beiratkozáskor, amelyek alapján megállapították a felvételi pontszámodat.

A felvételi jelentkezéskor az Oktatási Hivatalnak küldöd el a másolatokat. Szabad döntésed, hogy szeretnél-e tanulmányi pontokat számoltatni, vagyis hogy gimnáziumi jegyek adják a 400 pontból 200-nak a felét. Ha nem szeretnéd, akkor jobb híján automatikusan az érettségi pontok duplázása lép életbe.

Tehát nem kell beadni, a felvételi eljárás és a tanulmányok megkezdése enélkül is sikeres.

2014. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az egyetemnek kell, a felvire kell feltötltni. Azt hittem úgy gondolod, hogy mikor már vettek utána kell-e pl. beiratkozáskor. Bocs, kicsit félreértettem. Szóval jelenkezéskor kell a gimis bizi, utána az már nem érdekli az egyetemet.
2014. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3# nekem beleszámították a 11-12-es bizit a felvételinél, nem dupláztattam, de beiratkozáskor senkitől se kérték a gimis bizit, azt nem írják be a rendszerbe
2014. okt. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!