Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha saját témát szeretnék...

Ha saját témát szeretnék választani a szakdolgozatomhoz, akkor azt jó szemmel nézik vagy éppen fordítva?

Figyelt kérdés
A szakhoz kapcsolódó, viszont nincs felsorolva a választható témák között. Ha elfogadják, akkor vajon pozitívan állnak hozzá, hogy valaki bátor volt és előjött egy új ötlettel?

2014. okt. 15. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi pluszt nem jelent. Tanárt kell találnod hozzá, aki segít benne. Ennyi. Szerintem naivitás azt gondolni, hogy "hú, de bátor volt, ez igen"... a tanárok 90%-a kiégett, tökre nem érdekli, mit választasz, lezavarják a védést és csókolom. Az jobban érdekli őket, hogy mikor lesz kávészünet.
2014. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adott szaktól függ. Nálunk mindig mindenki maga hozott témát, a kiírtak max. "vésztartaléknak" voltak jók, arra az esetre, ha valakinek az égadta világon semmi nem jutott volna magától eszébe...


Szerintem a tanároknak mindegy. De vedd figyelembe, hogy mire figyelmeztetnek - pl. túl nagy téma, szűkítsd, vagy térj ki erre vagy arra. Egy pár évig én is bíráltam diplomákat, én mindig örültem a hozott témáknak, legalább változatos volt:)


Viszont a saját témaválasztás legnagyobb előnyét abban látom, hogy olyasmiben mélyedsz el (remélhetőleg:)), ami tényleg érdekel, ezért lelkesebben, és valószínűleg magasabb színvonalon fogod csinálni, meg többet és könnyebben tanulsz belőle. Az én témaválasztásom is befolyással volt az egész eddigi tevékenységemre (kb. 10 év)

2014. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen erre is gondoltam, hogy kicsit változatosabb a téma, mert ugy néztem, hogy nem sokaknak jutott eszébe sajátot választani, a kávészünet jogos :D lehet benne valami,

Köszi a válaszokat, ezek alapján azt hiszem, hogy sajátot fogok választani, az is igaz, hogy lelkesebb leszek és jobban megírom, mintha ráböktem volna egy olyanra, ami nem igazán érdekel.

2014. okt. 15. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a saját témát jobban előnyben részesítik. Mondták a tanárok, hogy jobb szeretik a saját témát. Mondhatjuk úgy is, hogy plusz pont.
2014. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na meg persze azt is mondták, hogy olyan témát válassz, ami érdekel is! :)


De amúgy van abban valami, hogy ha saját témát választasz, akkro látják, hogy nem csak kiválasztottál valamit, hanem van kreativitásod....

2014. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt témalista, de mindannyiunk saját témát dolgozott ki, semmi probléma nem volt vele. (Az amúgy csak dísznek van, senki nem választott még abból, sokan helyi dolgokról vagy személyes témákról írtak előttünk is). Én személy szerint letojtam volna, ha nem lehetett volna saját témát kidolgozni, mert a témalista olyan bonyolult és számomra érdektelen címekkel volt tele, hogy az már borzalmas volt.
2014. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!