Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészek, GYTK hallgatók...

Gyógyszerészek, GYTK hallgatók! Aki elvégzi a gyógyszerészetin az 5 év osztatlan képzést, az automatikusan kap dr. -t a neve elé?

Figyelt kérdés
Vagy még az 5 év után plusz X évet kell tanulni?
2014. okt. 16. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs automatikus dr.
2014. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor ez mit jelent?

[link]


A foglalkozásdoktori cím a jogszabályban meghatározott oklevél megszerzésével járó cím. Magyarországon ilyen az általános orvosok doctor medicinæ universæ (dr. med.), a fogorvosok doctor medicinæ dentalis (dr. med. dent.), a gyógyszerészek doctor pharmaciæ (dr. pharm.), az állatorvosok doctor veterinariæ (dr. vet.) és a jogászok doctor juris (dr. jur.) titulusa.

2014. okt. 16. 10:22
 3/9 anonim válasza:
Én tudomásom szerint automatikusan jár mellé, 4-5 éve változtatták meg ha jól emlékszem.
2014. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, en is igy tudom. Viszont egy lany, aki elvileg gytk-ra jar, azt mondta, hogy most vegezte el az 5 eves kepzest, de nem kapott doktori cimet, hanem meg valami +2 eves kepzesen kell reszt vennie ahhoz. Most akkor ez hogy van? Oo
2014. okt. 16. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor kamuzott. A gyógyszerészek 2008 óta kapnak doktori címet, hasonlóképp a jogászok, fogorvosok, általános orvosok. Viszont ez nem doktori fokozat.
2014. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen egyetem elvégzésével, automatikusan jár a dr. ha valaki gyógyszerész szakon végez.
2014. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi, ment a zold kez!:)


Mi a kulonbseg a doktori cim es a fokozat kozott?

2014. okt. 16. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Doktori cím: automatikusan jár egyetem elvégzésével a bizonyos szakokon.

Doktori fokozat: egyetem után tovább tanul valaki (itt más szinte bármilyen egyetemi szak lehet, ahonnan valaki továbbtanul) un. doktori iskolában és tudományos fokozatot szerez, azzal járó Dr. fokozat..(nagyobb rang mint az ha valaki egy egyetemmel kapja a dr. címet)

2014. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi!!:)
2014. okt. 16. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!