Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Belegondoltatok abba, hogy...

Belegondoltatok abba, hogy mennyi ember van, akinek államvizsga előtt jut eszébe, hogy még nincs nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés
Elég durva, hogy vannak szakok, amiket könnyebb elvégezni, mint egy középfokú nyelvvizsgát megcsinálni. És itt nem a nyelvérzékre gondolok: három felsőfok, az nyelvérzék, egy középfok bármely élő nyelvből, az nem.
2010. jan. 24. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

igen ez egy horror, a magyar egyszerűen képtelen nyeleveket tanulni, aztán meh jönnek ide pl a holland 16 éves diákok és sorolják a 3 nyelvet amelyiken beszélnek de mindeg, lehet az dán is ....


Én konkrétan két ilyenembert ismertem, akinek emiattt úszott el a diplomája, mert akkor időhöz volt kötve, most nemtom hogyan van ez, és képtelen volt megcsinálni még valami extra külön engedéllyel is tologatva a határidőt egy középfokot.

Sajnos sokan úgy kezelik, mint valami csodát, pedig eleve gimiben természetesnek kelelne lennie a két db középfoknak, és később ezt lehet majd fejlesztgetni, de valljuk meg, borzalmas a magyar ember nyelvtudása.

2010. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán értem miért akkora probléma egy nyelvet megtanulni középfokra.

Elég sok olyan nyelv van, ami azért elég könnyű. Angol, spanyol, olasz. Középfokra pár év alatt meg lehet tanulni.

Ha valaki elkezdi az egyetemi tanulmányai mellett, akkor 2-3 év alatt simán letesz egy középfokot. Nem is kell megszakadni a nyelvtanulásba.

Nem értem miért ekkora horror ez manapság...

2010. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem államvizsga után lett nyelvvizsgám.

Egyébként valóban van olyan ember, nem is egy, aki egy nehéz szakot elvégez, de nincs nyelvérzéke, így vért izzad a nyelvvizsgával.

Nekem az a személyes véleményem, hogy nem minden diplomás embernek kellene nyelvvizsga, mert úgysem fogja használni a nyelvet. Pl, én tanár vagyok, két természettudományi szakon, attól nem lennék jobb tanár, ha mondjuk angol és német középfokúm lenne. Viszont ha valaki programozó, az nem boldogul angol nélkül.

Valamint: ez is személyes véleményem, hogy a nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással. Hány és hány olyan esetről lehet hallani, hogy angol középfokkal, de még angol szakos diplomával sem boldogulnak külföldön.

Meg kellene változtatni a nyelvoktatást itthon. Tudom, hogy ez nagyon nehéz, tanárként tudom, hogy mennyire kevés 45 perc..De így csak annyit látok, hogy ezzel is lehúzzák anyagilag az embereket.

Nem mindenki képes egy nehéz egyetemi szak(vagy kettő) mellett még nyelvvizsgát is tenni.

Fősulin azért nem tudtam járni nyelvórára, mert mindig ütközött a kötelező óráimmal. Kénytelen voltam külön tanárhoz járni, ami nem kis pénz volt.

és ha már pénz: ha egy vizsgámért sem kellett fizetnem, sem a szakdolgozat védésért, sem az államvizsgáért, akkor legyen mindenki számára a nyelvvizsga is ingyenes(vagy csak az első próbálkozás), mert ugye az is a diploma része. Ha ez megtörténik, elhiszem, hogy nem csak a pénzről szól az egész.

2010. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

miért ekkora nagy horror ???????? Nyelvvizsgáztatok mostanában ?????

2001 től egészen olyan 2006 , 2007 ig dedós szintű volt a nyelvvizsga , akinek még nyelvérzéke sem volt annak is sikerült. Aztán 2008 tól bekeményítettek , átreformálták az összes nyelvvizsgákat , megszüntették az egyik legegyszerűbbet a Trinitit , és az összes többi nyelvvizsgát TELC , ECL, BME , ORIGO, TARSALKODO , PANNON megnehezítették ÉS !!!!


A lényeg -----> hiába van az h az összes feladatok összpontszámánál MEG LENNE A NYELVVIZSGA !!! DE nem fogják megadni a nyelvvizsgapapírt mert külön - külön el kell érni FELADATONKÉNT A 40 % - OT !!!!!

azaz a fordításod 20 pontből 19 , de a szövegkihagyós rész 10ből csak 2 NEM ADJÁK MEG A NYELVVIZSGÁT !!!!

Mert a szövegkihagyósnál nincs meg a 40 % - ék .


Ilyen rendszerben mégis hogy sikerüljön a nyelvvizsga ???????? Megnehezítik ( persze kell a színvonal emelése , érthető ) de középiskolában sehogy nem tanítanak , magántanárokból és nyelviskolákból meg annyi van mint a bolha , csak győzd anyagilag kifizetni .... és sok az üresjárat .


Az okosok még arra nem jöttek rá , hogy nem az állandó nyelvtant kell nyomatni hanem INKÁBB A BESZÉDET !!!!


Egyébként ha egy picit utána néztek legalább több száz angoltanár hirdetéseit lehet olvasni akik csak Budapest tanítanak !!!!

szal a kérdésem az ha már ennyire nem tud a magyar nyelvet tanulni , akkor miért van ennyi magát hirdető angol tanár ???????

A másik , lehet h nektek könnyen ment megtanulni , és vizsgázni , ( szerencsések vagytok ) de minden ember más .

2010. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem feladatonként kell elérni a 40 %-ot, te nagyon zseni, hanem vizsgarészenként. Tehát meg kell hogy legyen 40% az olvasott szöveg értés, a nyelvhelyesség, stb. Nézz már utána a dolgoknak, mielőtt hülyeségeket beszélsz. És igen, tavaly tavasszal nyelvvizsgáztam, és képzeld, elsőre sikerült. 6 évfolyamos gimiben 4 évig 0 nyelvtanítással és heti egy különórával 3 évig. Nem olyan nehéz egy középfokút megszerezni. Szánalom már, amit művelsz.
2010. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Azért nem hiszem hogy ez akkora katasztrófa lenne. Egyébként a ma végzettek nagyon kevés százaléka tud a diploma után egyből elhelyezkedni, akkor meg simán ráér még vele, ha addig nem sikerült. Persze nem mondom, hogy nem jobb előbb. Nekem egy sz*r volt középsuliban az angol oktatásom, szóval a gatyám is rá fog menni mire lesz nyelvvizsgám...
2010. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

nem hiszem h olyan hülyeséget írtam volna... feladatonként v vizsgarészenként ..oly mind1. Minden nyelvvizsgánál más h milyen vizsgarészek vannak ( lásd TELC v ECL ) TE nagyon zseni =) a lényeg isúgyis a 40 % on van. Nem szánalmas amit művelek, hülyeségnek tartom ezt az egész rendszert és fölöslegesnek a túlbonyolításokat.

Igen , ha jó tanárod volt és van szerencséd , akkor miért ne lenne meg a papír =).


azért írtam oda h minden ember más , mert vki pont a magnóhallgatásban gyenge v a levélírásban. ( gyakorlás , gyakorlás stb .)

De látom a barátomat aki vért izzad h le tegye a középfokút angolból és meg legyen a diplomája.

tudom , h agyilag nehéz felfogni zseni , h vannak olyan emberek akik NEM tudják letenni és nem azért mert hülyék . Örülj neki h elsőre megcsináltad , tudsz vele villogni .=)

Nekem nem kell papír mert én másokkal ellentétben beszélem a nyelvet ( angol , francia ) =).

2010. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom miért nem mindegy, hogy vizsgarész, vagy feladat. Vegyük példának az Euro nyelvvizsgát, mert azzal van személyes tapasztalatom. Reading vizsgarész. Ugye ez egy vizsgarésznek számít. Ezen belül van négy feladat. Egyenként általában 5-6-7-7 pontosak. Ez összesen 25 pont,aminek a 40%-a 10(!!!!) pont, szóval ha az első két feladatod hibátlan, már megvan, a másik kettőt egy az egyben elronthatod, vagy kihagyhatod,ahhoz, hogy meglegyen a 40%. Szóval igen, hülyeség, amit írtál. Hiába pontozol le. Másrészt meg,az a baja mindenkinek, hogy rengeteg a diplomás. Na,aki nem tud középszinten megtanulni egy nyelvet, menjen, tanuljon valamilyen szakmát, amiből ráadásul még jobban meg is lehet élni,mint egy diplomás állásból. 15:14-es voltam.
2010. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg elképesztő. Bár inkább az az elképesztő, hogy úgy kerülnek be felsőoktatási intézménybe, hogy nincs nyelvvizsgájuk. Szerencsére ma már nem lehet bekerülni népszerűbb szakokra nyelvvizsga nélkül. De, hogy valaki a diploma szerzéséig nem képes egy nyamvadt középfokot összehozni? Sőt, van, aki még egy alapfokot sem (van ahol az is elég). Hiába nem kell a munkádhoz, ez az alapműveltség része, könyörgöm. Középiskolában el kéne h juss legalább egy nyelvből középfokú szintre. Egyetemen már csak a szakmai nyelvet kéne hozzátanulnod. De ez nem a diákok hibája elsősorban, hanem az oktatási rendszeré...
2010. jún. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 czibles ***** válasza:
100%
2010. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!