Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tomori Pál Főiskola vagy...

Tomori Pál Főiskola vagy Zsigmond Károly Főiskola szabad bölcsészeti szak?

Figyelt kérdés

Olyanok véleménye érdekelne, akik ezekbe az intézményekbe járnak. Melyikbe érdemesebb menni továbbtanulni? Melyik a jobb?

És a tanulmányok befejezése után hol lehet elhelyezkedni szabad bölcsészeti végzettséggel?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 23. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarom porrá zúzni az illúzióidat, de szabadbölcsésznek ne menj, mert nem lesz munkád...nem vicc...ez a gazdag gyerkőcök alibiszakja...erre mondják tübbek között mostanában, hogy büfé...próbálj egy olyan szak felé orientálódni, ami szakmát ad.
2014. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos mindenkitől ezt a választ hallom és már kezdem belátni, hogy ez így igaz. Kár , mert nagyon érdekel ez az irány és nem tudom, hogymi mást válasszak helyette.
2014. okt. 24. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd, nem kell neked lemondani a szabadbölcsészetről.

Előbb tanulj egy olyan felsőoktatási karon, ami valódi szakmát és elhelyezkedési perspektívát ad, aztán majd ha már dolgozol, akkor hobbi szinten levelezőn elvégzed a szabadbölcsészetet(nem ad olyan kvalifikált tudást és nem igényel olyan erőfeszítést, hogy ne lehetne munka mellett vígan elvégezni), ha még mindig érdekel, de első diplomaként hallott ügy sajnos.

2014. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* halott (bocs, beragadt az l betűm a klaviatúrán)
2014. okt. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annyi felesleges pénzem meg nincs, hogy utána még pluszban levelezőn tanuljak. =/
2014. okt. 25. 20:47
 6/6 anonim válasza:

Alapvetően ez egy viszonylag könnyen megszerezhető diploma. A Tomoris oktatás nem a vasszigorról és a kiemelkedő európai színvonalról híres :D. A szabad bölcsészet abban az esetben jó választás, ha 1. érdekel a dolog, 2. gimi után mindegy, csak legyen valami diploma címszóval :D.

Én az első esetet választottam, felemásak a tapasztalataim. De ha van egy diplomád (mindegy milyen), az egyrészt több lehetőséget ad neked a munkaerőpiacon, mert vannak állások amik csak diplomával elérhetőek, viszont nem számít milyen szakon végeztél. Valamint vannak olyan továbbképzések, amik szintén akármilyen diplomával elérhetőek, viszont jó eséllyel lesz munkád ha elvégzed. Pl.: rendőrségnél van ilyen (azt hiszem kihallgató tiszt, de ebben nem vagyok biztos) jelentkezhetsz, akármilyen felsőfokú végzettséggel. Vagy EU-s pályázatíró képzés, vagy a közmédia által indított műsorszerkesztő képzés is ilyen.


Nyilván alapvetően jobb egy olyan végzettség amivel könnyen találsz munkát, de szerintem, akinek lövése nincs a matek fizikáról, az ne jelentkezzen mérnöknek :)

2016. jan. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!