Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy 5 évfolyamos iskolába...

Ha egy 5 évfolyamos iskolába kezdek spanyol szakon akkor a 9. -ben (második évben, mert az első az előkészítőnek számít) akkor tanulhatok más nyelvet is? Pl. Angol?

Figyelt kérdés

2014. okt. 27. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb gimiben (mert spanyolt jóformán csak gimiben lehet tanulni) két nyelvet is kell tanulni. Ha spanyol tagozaton vagy, ráadásul 5 évfolyamoson, akkor valószínű, hogy már az első évben is lesz második idegennyelv is.

Én nem nyelvi tagozatos vagyok, de nekem is volt nyelvi előkészítő évem. Heti 8 angolom, és 4 spanyolom volt. Neked lehet hogy az arány más lesz, de mindenképpen tanulni fogsz mellé még egy nyelvet - ez általában angol, de néha német.

2014. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod. Annyit tudok, hogy 0. évben 20-25 óránk lesz hetente, ami azt jelenti,hogy csak azt fogjuk tanulni. 9.-től már jönnek az "új" tantárgyak s remélem,hogy lehet másik nyelvet is tanulni mellette
2014. okt. 28. 07:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Én jártam 2 éve spanyol tagozatra, és nagyon sok ismerősöm van más-más iskolákban szintén spanyol illetve más tagozatokon, és mindenhol mások az arányok a nyelvóraszámoknál, illetve nagyobb részében nincs másik nyelv. Szerintem ha megnézed a tájékoztatót, akkor abban benne kell lennie, hogy miből mennyi óra van. Nálunk is csak azért volt második nyelv (angol), mert kevés nyelvtanárral nagyon gyorsan meg lehet unni azt a sok órát. Körülbelül 10-15 budapesti iskoláról tudok biztosat mondani, ebből pont a felében van második nyelv, illetve a felében nincs. Mindenképpen nézd meg a tájékoztatót, de ha spanyolból sok órád lesz, akkor szerintem második nyelv nem lesz. Nálunk 15-3 volt az arány, legjobb barátoméknál-szintén spanyol előkészítő 13-5, illetve egy másik példa 18-0) szóval tényleg mindenhol más a szokás.
2014. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Közben megértettem a kérdés lényegét, bocsánat, rosszul olvastam, így viszont 100%, hogy lesz második nyelv, mivel kötelező.
2014. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2014. okt. 29. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!